Понеділок, 25 вересня, 2023

Як зберегти корисні властивості моркви?

Найбільш соковита морква з товстими, недовгими коренеплодами. З такої моркви виходить хороший сік, її кладуть в салати, використовують сиру як гарнір, а також маринують.Їсти сиру моркву, а також готувати її краще з жиром — рослинною або вершковою олією, сметаною або вершками. Каротин моркви розчиняється в жирах і засвоюється значно повніше. 
моркваОчищена морква швидко в'яне. Краще очищати і подрібнювати моркву безпосередньо перед їдою.
У необхідних випадках очищену моркву можна зберігати в посуді без води, прикривши зверху чистою вологою тканиною, не більше 2–3 години.
Частина вітамінів руйнується під час теплової обробки. При варінні моркву рекомендується класти в киплячу воду і підтримувати рівномірне, але не бурхливе кипіння: за цих умов вітамін С краще зберігається.
Незайве знати, що вариво більш руйнівне для вітаміну С, чим смажіння. В процесі приготування цей  вітамін руйнується ще в більшій мірі. Особливо сильно руйнуються вітаміни, якщо готують моркву у відкритому посуді. Тому каструлю, в якій варять або тушкують овочі, обов'язково треба закривати кришкою. Важливо ще, щоб під закритою кришкою залишалося якомога менше вільного простору.
Сушена морква, якою доводиться інколи користуватися, позбавлена вітаміну С. Але інші поживні речовини (каротин, вітаміни групи В, мінеральні солі) в ній зберігаються.

Кулінарія - Інформація та поради