Салати з овочів заправляють безпосередньо перед їдою, оскільки, постоявши 2-3 години, вони втрачають майже всю поживну цінність.
Не варто готувати салат на декілька днів: і несмачно, і користі мало.
Вінегрет придбає особливо приємний смак, якщо перед подачею на стіл в нього ненадовго покласти лимонну скориночку.
Відварені овочі для салату нарізують холодними.
Не можна сполучати теплі продукти з холодними, від цього салат швидко псується.
Готувати і тримати салат потрібно лише в емальованій, керамічній або скляній посуді. Для поліпшення смаку салатів цибуля і перець рекомендуєтся нарізати як можна тонше.
Рослинну олію потрібно підливати в салат лише після того, як салат посолили, додали оцет і перець (сіль в маслі не розчиняється). Якщо в салаті є картопля, її слід нарізати і додавати в останню чергу, оскільки вона швидше за інші овочі втрачає свої поживні властивості.
Соуси і заправки до салатів потрібні не лише для смаку. Встановлено, що жир, що міститься в них, обволікає частинки овочів тонкою плівкою і охороняє вітаміни від дії на них кислорода. Якщо соус подається на стіл не відразу, а повинен постояти деякий час, то по поверхні його слід провести шматочком вершкового масла, наколотого на вилку.
Тонкий шар масла оберігає соус від засихання і утворення плівки.
Два шматочки цукру, розчинені в невеликій кількості оцту, замінять біле вино в будь-якому соусі. Всім відомий цей відмінний соус до овочевих, м'ясних, рибних блюд. За бажання його можна зробити більш менш гострим, гірким або солодким.