Овен
Потрібно вживати їжуі, що містить фосфат калію. Він входить до складу звичайної їжі: буряків, селери, салату, цвітної капусти, шпинату, цибулі, гірчиці, редису, моркви, огірків, фініків, яблук, волоських горіхів, лимонів.
Трави - гірчиця, часник, перцева м'ята, базилік, стручковий перець, червоний перець, хрін.
Вітаміни - A, В1, С
Мінерал - органічне залізо
Рекомендована дієта - буряк, селера, морква, шпинат, фініки, волоські горіхи.
Овни здебільшого нерозбірливі і байдужні до того, що їдять.
Як хазяїн Овен дуже гостинний, намагається пригощати екзотичними стравами та чудовим вином. Але коли він сам або в сім'ї, його не цікавить кулінарна обробка.
Овнам бажано з віком скоротити кількість прийнятої їжі у зв'язку зі зменшенням активності.
Слід уникати жирної їжі, що викликає атеросклероз. До того ж краще і не курити, оскільки тютюн викликає тимчасове блокування судин.
Рекомендуються - пісне м'ясо, бобові, фрукти, ягоди та соки.
Не рекомендується - міцний чай.
Овну не притаманні травні розлади, однак можливий дефіцит фосфорнокислого калію. Недолік цієї речовини викликає гнівливість, головний біль, нервову диспепсію, загальне почуття виснаження.
Козеріг
Потреба в їжі, що містить фосфорнокислий кальцій, який міститься в капусті, спаржі, шпинаті, квасолі, селері, мигдалі, ячмені, яєчному жовтку, пісному м'ясі, неочищеній пшениці, суницях, інжирі та чорносливі.
Трави - айва.
Вітаміни - А, С, Е.
Рекомендована дієта - йогурт, сочевиця, яйця, броколі, цитрусові.
Внаслідок впливу Сатурна, що пригнічує функцію видільних органів, печінки, жовчного міхура травна система Козерога не готова до атак жирної їжі, приправ, соусів і алкоголю. Шоколад і майонез теж небажані, особливо якщо день народження припадає на першу декаду (22 грудня - 1 січня). Але в його щоденне меню має входити достатня кількість протеїнової їжі - пісного м'яса, йогурту, сиру, яєць, сочевиці.
Між прийомами їжі слід пити більше кип'яченої або мінеральної води.
Риби
Потреба в їжі, що містить фосфат заліза, який є в салаті, суницях, редисі, огірках, шпинаті, квасолі, мигдалі, волоських горіхах, родзинках, яловичій печінці, пісній яловичині.
Трави - оман, огірочник аптечний, морські водорості.
Вітаміни - Е, D, С.
Рекомендована дієта - огірки, боби, яловича печінка, мигдаль.
Рибам потрібне харчування, багате протеїном, що дає енергію для правильного функціонування клітин тіла, послабляючи схильність затримувати воду в тканинах. Якщо в меню при дефіциті протеїну переважають жири та цукор, постава негайно починає псуватися, кістки деформуються, черевні м'язи обвисають, шкідливо впливаючи на кишечник. Забезпечити організм потрібною кількістю протеїну допоможуть пісне м'ясо, яйця, риба, сир, йогурт, горіхи.
Риби схильні до дефіциту у своєму організмі органічного йоду. Найкраще джерело органічного йоду - продукти моря й океанська риба. Йодовану сіль приймати небажано, адже щоб одержати необхідну кількість йоду, треба з'їсти так багато солі, що це може завдати шкоди.
Стрілець
Потреба в їжі, що містить двоокис кремнію, який зустрічається як звичайний кварц. Джерело засвоюваного двоокису кремнію - їстівна шкірка фруктів і овочів, суниці, чорнослив, овес, пастернак, неочищений рис, спілі вишні.
Трави - майоран, шавлія, мальва, реп'ях.
Вітаміни - С, Е.Рекомендована дієта - зелень моркви, печінка, рис, пастернак, шотландський овес.
Основне правило харчування для Стрільців - обмежене споживання жирної їжі та приправ. Юпітер впливає на печінку й артеріальну систему і, в разі несприятливого розташування, викликає порушення функціонування цих важливих органів. Екзотичні страви та десерти, що особливо привабливі для Стрільця, викликають у крові надлишок кислотоутворюючих елементів, а також жирних кислот і холестерину, що призводять до порушення кровопостачання ніг.
Щоб правильно функціонувала печінка, Стрільцям необхідно частіше вносити у свій раціон їжу, багату вітамінами С і групи В (проросла пшениця, теляча печінка, жовтки яєць, соєві боби).
Водолій
Потреба в їжі, що містить хлористий натрій.
Трави - пижмо, падуб, окопник, антиринум.
Вітаміни - С, Е.
Рекомендована дієта - мед, лимони, яблука, твердий сир, зелень.
Здебільшого їжа займає не надто велике місце в житті Водолія. Він може одержувати задоволення від прекрасного столу, прикрашеного вишуканими стравами, і не менше, якщо не більше, задоволення від простої їжі, приготовленої на багатті в турпоході.
Водолієм управляє Уран, найсильніша, на думку астрологів, планета, попри її віддаленість від Землі. Фізіологічний вплив Урана полягає в тенденції до слабкого кровообігу, особливо в судинах нирок і ніг. Тому дієта Водолія повинна поповнюватися вітаміном С, щоб зміцнити венозну систему. Щоденне вживання вітаміну Е допомагає запобігти судинним захворюванням, особливо після 35 років.
У щоденному меню Водолія повинні бути свіжі фрукти: апельсини, лимони, яблука, груші, виноград, ананаси.
Дефіцит кальцію, що часто зустрічається у Водоліїв, слід заповнювати молоком, твердим сиром, соєвими бобами та мигдалем.
Терези
Потреба в їжі, що містить фосфорнокислий натрій.
Фосфорнокислий натрій міститься в моркві, спаржі, буряках, кукурудзі, неочищеному рисі, інжирі, яблуках, суниці, персиках, мигдалі, родзинках.
Трави - чабрець, фіалка, крес водяний, щавель.
Вітаміни - А, Е.
Рекомендована дієта - неочищений рис, риба, яйця, зелень, інжир, цитрусові.
Вам слід уникати їжі, яку дуже любите, а саме - їжі гурманів: страв, що потребують екзотичних приправ і гострих соусів, десертів, тістечок. Найбезпечніша - проста їжа, що забезпечує організм необхідними речовинами та вітамінами.
У разі несприятливого положення планет Терези відчувають дефіцит життєво важливого для них елементу - фосфорнокислого натрію. Дефіцит натрію в початковій стадії проявляється втратою смакових відчуттів і апетиту, млявістю, м'язовою слабістю. Тому необхідно вносити у своє меню продукти, що містять цю мінеральну сіль.
Скорпіон
Потреба в їжі, що містить сульфат кальцію. Сульфат кальцію є в цибулі, спаржі, капусті, інжирі, часнику, кресі водяному, листі гірчиці, цибулі-пореї, редисі, чорносливі, аґрусі.Трави - полинь, базилік, кропива.
Вітаміни - групи В, С, Е.
Рекомендована дієта - спаржа, пісне м'ясо, редис, сливи.
Скорпіони зазвичай люблять смачно поїсти, але здебільшого не вміють готувати. Скорпіонам слід уникати жирної їжі. Однак певна кількість жирних кислот усе-таки потрібна для правильного функціонування організму та виробництва жовчі, тож надто обмежена дієта - не дуже мудре рішення. Вживання малої кількості жирів може викликати навіть збільшення, а не зменшення ваги. Загальне правило (якщо немає протипоказань від лікарів) - звести до мінімуму кількість тваринних жирів, доповнюючи норму двома столовими ложками на день ненасичених рослинних жирів. Харчування повинне містити багато протеїну, їжте пісне м'ясо, морепродукти, йогурт, горіхи та соєві боби.
Лев
Потреба в їжі, що містить фосфат магнію.
Фосфат магнію міститься в лимоні, житі, мигдалі, салаті, яблуках, сливах, інжирі, волоських горіхах, огірках, цибулі.
Трави - рута запашна, петрушка, кріп, фенхель, кульбаба.
Вітаміни - C, E.
Рекомендована дієта - цитрусові, яйця, морепродукти.
Лев повинен дотримуватися дієти, багатої протеїном та з обмеженням цукру та крохмалю. Оскільки Лев схильний до серцевих і супутніх хвороб, доречніше уникати сприятливих чинників: зайвої ваги, стресів, неправильного харчування.
Попереджувальний сигнал про необхідність змінити звички - часте дихання. Гострий короткий біль у грудині, нудота та сонливість. Пісне м'ясо, дичина, курка, йогурт, сир, яйця та соя забезпечать потрібною кількістю протеїнів і покращать поганий кровообіг. Червоне вино за обідом у помірних кількостях для Лева може бути доречним. Найважливіші вітаміни C і E краще одержувати в природній їжі, а не в синтетичних сполуках.
Діва
Потреба в їжі, що містить кальцифероли та сірку. Кальцифероли містяться в тваринних продуктах: сирі, вершковому маслі, яйцях, печінці, лососі й тунці.
Трави - літній чабер, цикорій, валеріана.Вітаміни - групи В.
Рекомендована дієта - сири, молочні продукти, овочі та фрукти, каші, шпинат, фініки, волоські горіхи.
Щоб підтримати здоров'я, Діви повинні бути уважні до вибору їжі. Більшість Дів знають це й іноді доходять до того, що їх називають фанатиками здоров'я. Все-таки, маючи делікатну травну систему, краще називатися фанатиком і диваком, ніж бути нерозбірливим у їжі та захворіти.
Основне правило, якого треба дотримуватися Дівам - уникати їжі та напоїв, що важко перетравлюються і подразнюють кишкові стінки. Крім цього, можна насолоджуватися великою різноманітністю м'яса, фруктів, овочів.
Для Дів сніданок повинен містити багато протеїнів, приміром, пиріжки з пісною протертою яловичиною, сир. Пити вранці краще чай, ніж каву.
Найгірший варіант - починати день із їжі, багатої на вуглеводи, які організм Діви насилу засвоює. На жаль, саме такий сніданок найпоширеніший.
Дівам потрібні вітаміни групи В. Тому, крім овочів і фруктів, гречана, перлова, ячна каша повинні міститися в щоденному меню, як і шпинат, цукіні, цитрусові, фініки, волоські горіхи.
Для Діви ключ до хорошого здоров'я - не стільки ретельний вибір продуктів харчування, скільки душевний стан під час прийому їжі. Якщо не розслаблюватися за столом, перетравлення їжі погіршується.
Рак
Потреба в їжі, що містить фторид кальцію.
Фторид кальцію міститься в сирі, йогурті, капусті (зокрема савойській і червоній), гарбузах, цибулі, апельсинах, лимонах, жовтках яєць, родзинках і житньому хлібі.
Трави - розмарин, дика шавлія, крес водяний.
Вітаміни - B2, C, E.
Рекомендована дієта - молоко, капуста листова, крес водяний, лимони, родзинки, житній хліб.
Раки славляться своїми кухарськими здібностями та прекрасно сервірованими епікурейськими столами, що високо цінують сім'я і друзі. Проблеми Рака в тому, що він залюбки їсть їжу, яку готує. Кондитерські вироби, морозиво та інші солодощі для нього велика спокуса, тому більшість Раків набирають вагу ще в молодості.
Найслабші місця в конституції Рака - це шлунок і травний тракт, їх не можна перевантажувати. Тому слід постійно контролювати тенденцію до переїдання, що посилюється в період розумового напруження або емоційного збудження.
Основою дієти повинні бути протеїн і продукти моря, що забезпечують достатність йоду. Крім того, необхідна різноманітність фруктів, овочів і листової зелені.
Близнята
Потреба в їжі, що містить хлорид калію.Хлорид калію міститься в зеленому горошку, спаржі, буряках, моркві, цвітній капусті, селері, кукурудзі, абрикосах, персиках, сливах і ананасах.
Трави - вербена, червоний перець, солодковий корінь.
Вітаміни - групи B, C, E, D.
Рекомендована дієта - пісне м'ясо, горіхи, селера, зернові, абрикоси, сири.
Близнят рідко можна побачити на важкій роботі, що потребує тяжкої фізичної праці. Їм більше подобаються заняття, що потребують розуму та спритних рук. Тому Близнятам слід щодня стежити за дієтою, щоб підживити виснажені нерви та збільшити життєздатність організму. У харчуванні повинні переважати протеїновмісні продукти: пісне м'ясо, риба, яйця, сир, горіхи та соя.
Тілець
Потреба організму в їжі, що містить сульфат соди.
Сульфат соди містять шпинат, буряки, цвітна капуста, цибуля, білокачанна капуста, гарбуз, редис.
Трави - шавлія, деревій, барбарис, мати-й-мачуха, чистотіл, щавель.
Вітаміни - A, E.
Мінерал - мідь.
Рекомендована дієта - печінка яловича й тріскова, морква, зелена цибуля, щавель, рослинні олії, морепродукти, артишоки, капуста, цибуля, буряки, гарбуз.
Багато проблем, пов'язаних зі здоров'ям цього знака, можна виправити правильною дієтою.
Природна схильність Тельця до їжі, багатої на крохмаль, до солодощів і кондитерських виробів може призвести до надлишкової ваги, з якою важко боротися в зрілому віці. Хоча Тельці й рідко мають проблеми з травленням, слід пам'ятати, що їжа в період гніву, дисгармонії та неприємної розмови може призвести до психосоматичних хвороб.