П'ятниця, 19 липня, 2024

Поради господині на зматіку

 

Не залишилося засобу для миття ?
Візьміть рідкий гель. Розчиніть чайну ложку гелю у гарячій воді й помийте посуд.

Потрбіно відчистити пригорілі каструльки і сковорідки ?
Замочіть їх із кондиціонером для білизни в гарчій воді на кілька хвилин. Потім весь посуд ретельно сполосніть.

vunoПотрібний плямовивідник ?
Підійде перекис водню (3%). Ефект від нього приблизно такий ж як і від відбілювача для кольорової білизни.Обробляти перекисем можна більшість видів тканин. Просто потріть пляму тампоном, змоченим у перекисі, а потім  змийте гарячою водою.Жувальна гумка прилипла до  одягу? 
Покладіть одяг у морозильну камеру, або ж присипте гумку льодом зверху. Зачекайте. А потім дуже добре зішкребіть гумку. Якщо рештки все ж не піддалися, спробуйте покласти на пляму на зворотню сторону тканини шматочок бавовни, змоченої у бензині і залиште на деякий час. Коли пляма стане м’якою, спробуйте за допомогою такого ж змоченого у бензині шматочка бавовни обережно видалити рештки. А потів виперіть виріб.

Як видалити краплини червоного вина з білої  скатертини?
Прополоскати скатертину у проточній воді (пам’ятайте, плями повинні повністю зникнути з першого разу). Якщо немає такої можливості (немає води/завелика скатертина/скатертина заставлена) завжди можна звернутися до білого вина. Біле вино нейтралізує червоний колір. Потім можна випрати скатертину звичайним способом. Або можна скористатись старою доброю хитрістю: занурте пляму у кипляче молоко, якщо Ваша скатертина виносить кип’ятіння при 95o C.

Як видалити плями трави ?
Не ламайте голови. Нанесіть гліцерин на пляму і залиште на 10-15 хвилин а потім виперіть, дотримуючись інструкцій. Якщо у Вас немає гліцерину: потріть звичайною зубною пастою, а потім виперіть.

Як видалити сліди губної помади з коміру сорочки?
Занурте комір у незбиране молоко поки воно не стане кольору помади. Потім нанесіть прозорий миючий засіб для посуду на пляму. Залиште сорочку на 4-6 годин перед пранням. Якщо і після цього рештки кольору залишаться, обережно зітріть їх за допомогою медичного спирту, коли сорочка буде сухою.

Кулінарія - Інформація та поради