Неділя, 08 грудня, 2024

Міфи і реальність про свіжовичавлені соки.

Сік замість сніданку, на голодний шлунок?

 

Якщо так,тоді ми повинні бути повністю упевнені в тому, що з органами травного тракту у нас немає жодних проблем.

У соках багато органічних кислот (аскорбінка, до речі, теж кислота!), що підвищують кислотність шлункового соку. Тому при гастритах з підвищеною кислотністю і виразковій хворобі шлунку краще не ризикувати.

Інше медичне застереження стосується підшлункової залози і жовчного міхура. Соки стимулюють їх роботу і можуть спровокувати загострення панкреатиту і холециститу.

Кишечник працює з перебоями, немов водій, що сів за кермо вперше («газ-гальмо, гальмо-газ»). Тоді дайте «від воріт поворот» виноградному, грушевому і яблучному соку. Вони викликають підвищене газоутворення.

А експерименти з овочевими соками краще відкласти на вихідний день.

Всі овочеві соки (окрім гарбузового)  рекомендуються як послаблюючі. Як твій організм на них відреагує - невідомо.

У соках мало калорій і немає вуглеводів? Значить, пити їх під час схуднення можна «скільки влізе»? Нічого подібного!

Є і калорії,є і вуглеводи - у вигляді фруктового цукру. Отже будьте  уважні!

 

Ми вважаємо, що 150 г соку-фреш покриє всі потреби нашого організму у вітаміні С?

Так, але за умови, що нам... 4 (чотири!) роки і ми випили апельсиновий сік.

У яблучному соці вітаміну С взагалі у декілька разів менше.
Але і це ще не все! Вітамін С неймовірно капризний. Він починає руйнуватися вже при контакті з повітрям і металевими поверхнями соковижималки. Більш того, він зникає навіть при правильному зберіганні цілих фруктів і овочів. Тому виймайте плоди з холодильника безпосередньо перед приготуванням напою і у жодному випадку не тримайте їх у воді - аскорбінова кислота відноситься до водорозчинних вітамінів, тому вона просто... піде у воду, якою ми залили очищену морквину.

Підрахувати, скільки вітаміну С «залишилося» в стакані через 15 хвилин після приготування соку практично неможливо. Його кількість залежить від температури повітря на кухні і кількості денного світла (аскорбінка чутлива до сонця).


Отже правило одне: тільки видавили - миттєво випиваймо!  І не надумайтеся залишати фреш в холодильнику до вечора і, тим більше, до ранку. Річ навіть не в тому, що вітамінів в нім залишиться мало. Сік - відповідне живильне середовище для бактерій, а всі мікроби, що знаходяться на поверхні плоду і усередині соковижималки, з легкістю проникають в напій. Відповідно, користь від такого «розсадника» інфекції більш ніж сумнівна...



І ще один важливий нюанс. У соках повністю відсутня клітковина або, як її ще називають, харчові волокна. Вони - кращий в природі «двигун» для нашого шлунково-кишкового тракту. Навіщо створювати штучний дефіцит?


Отже резюме таке: соком можна замінити тільки одну з 2-3-х денних порцій фруктів і овочів, і не більше.

Кулінарія - Інформація та поради