Мешканці Українських Карпат уже давно знають, що горіх волоський (грецький) лікує. Препарати, виготовлені з горіхового листя, мають протизапальні, в'яжучі і глистогінні властивості. Вони здатні знижувати рівень цукру у крові, збуджувати апетит, поліпшувати травлення і обмін речовин при захворюванні шкіри.
Внітрушньо настій листя вживають при золотусі, атеросклерозі, проносах. Настій або відвар листя використовують для полоскань при ангіні, стоматитах, пародонтозі.
Свіже подрібнене листя прикладають до ран і виразок для прискорення їх загоювання.
Слід пам'ятати, що ліки з листя і зелених плодів підвищують згортання крові. А ядро горіхів рекомендується при атеросклерозі, туберкульозі легенів, гепатиті та при захворюваннях печінки.
Як у вітчизняній так і в зарубіжній медицині каштан використовують для виготовлення препаратів, які застосовують в основному для лікування різних судинних захворювань. У народній медицині свіжовичавлений сік із квіток (п'ють) при варикозному розширенні вен, тромбофлебиті, геморої, а настій кори при малярії, хронічних бронхітах у курців, відвар шкіри плодів — при маткових кровотечах.
При гнійних бронхітах беруть 1 столову ложку суміші пагонів смереки або сосни, коренів алтеї, коренів солодцю (локричного кореня), листків шавлії і насіння фенхелю у співвідношенні 1:2:2:1:1 і хвилину заварюють у двох склянках окропу, настоюють кілька годин у духовці, відціджують і вживають по 2 столові ложки кожні 2-3 години.
При бронхіальній астмі, гнійному бронхіті, коклюші чотири повні чайні ложки суміші (порівну) смерекових або соснових молодих пагонів, листків подорожника і підбілу звичайного настоюють 2 години у склянці холодної води, варять 5 хвилин і випивають протягом дня за З рази. Або беруть 4 повні чайні ложки суміші (порівну), смерекових або соснових бруньок,
листків розмарину, шишкоягід ялівцю і кореня алтеї на склянку води. Приготовляють і вживають так само.
Від ревматизму, подагри, нервового збудження 2-3 повні жмені молодих пагонів смереки варять протягом півгодини в 5 лГграх води. Відціджують, їх відвар додають до повної ванни. Купіль треба готувати двічі на тиждень.
Застосовують квітки і плоди. При функціональних розладах серцевої діяльності, при серцевій кволості після видужання від виснажливих хвороб, у початковій стадії гіпертонічної хвороби, при безсонні у хворих з порушенням серцевої діяльності.
Глід понижує збудливість центральної нервової системи, тонізує серцевий м'яз, посилює кровообіг у коронарних судинах серця і судинах мозку, усуває тихікардію і аритмію, знімає неприємне відчуття у ділянці серця, дещо знижує кров'яний тиск і поліпшує загальний стан хворих. При атеросклерозі глід знижує рівень холестерину у крові.