Понеділок, 25 вересня, 2023

Гуцульський чай з м'яти, меліси, смородини.

Цей чай не лише духмяний та  смачний, але  й  дуже корисний.

 

М’ята знижує тиск і заспокоює, добре очищує організм, тому її корисно приймати при застуді, м’ята знімає нервозність, покращує сон.

 

Проте, м’ятою не слід зловживати чоловікам, так як м’ята знижує збудження в усіх смислах.

В мелісі міститься ефірне масло багате аскорбіновою та кавовою кислотами,тому заспокійливо сприяє  на організм. Чай з меліси зменшує серцебиття, покращує дихання, зменшує біль в серці, знижує артеріальний тиск, але пробуджує апетит. Меліса дуже корисна при нервозності, головокружінні, порушенні сну. Для чаю використовують верхню частину рослини напередодні цвітіння.

Листки чорної смородини корисні  при гіпертонічній хворобі і атеросклерозі. Чай з листків чорної смородини використовують для зменшення ревматичних  болів. Зменшення ревматичних болів відбувається за рахунок потогінних та мочогінних властивостей листків чорної смородини, так ж добре відомо, що чай з листків чорної смородини допомагає при застуді ( за  рахунок високого вмісту вітаміну С ) , зміцнює імунітет, покращує обмін речовин, позитивно впливає на стінки судин, збільшуючи їхню еластичність.

Ще приємніше те, що ці рослини ростуть практично на кожному городі, тому заварюємо свіжі листя, а також сушимо їх на зиму.Вам потрібно:Wink

  • Свіжі листки м’яти, меліси, смородиниГуцульський чай
  • Зелений чай ( простий, без добавок)
  • Цукор чи мед за смаком


Приготування:

Промити чайничок кип’ятком, добавити  1 ст.л. з верхом зеленого чаю, листки м’яти, смородини, меліси, залити кип’ятком, настояти  7-10 хвилин. Наливаємо чай в кружку, додаємо  цукор або мед і п’ємо смачний ароматний напій з користю!

Пийте здорові!!! Wink

Кулінарія - Напої