П'ятниця, 12 липня, 2024

Торт мандариновий.

 

Тісто:

250 г мелених горіхів, 250 г цукру, 8 яєць, 4 жовтки, 4—5 мандаринів, 100 г білих мелених сухарів.

Н ач ин к а:

2 мандарини, 200 г цукру, '/2 склянки води.

Крем:

5 жовтків, 250 г цукру, 250 г масла, 100 г шоколаду, ванілін.торт мандариновий

Помадка:

300 г цукру,1\2 склянки води,1\2 ложки оцту, 1 ч. ложка масла, сік

з 1\2 лимона.

 

Приготування:

 

Всі жовтки розтерти з цукром, витиснути до них сік з двох мандаринів, натерти з них цедру, і все разом вимішати з білковою піною, меленими горіхами, сухарями. Масу покласти у дві тортівниці, змащені жиром і посилані сухарями. Пекти в гарячій духовці (200°) протягом 35 хвилин. Спечені коржі розрізати на два шари, перекласти начинкою, а тоді кремом. Торт облити помадкою і обсипати січеними горіхами, прибрати дольками мандарина.

Начинку приготувати так:

мандарини зварити в кількох водах, зливаючи гарячу і заливаючи холодною, змолоти на м'ясорубці, вийнявши зернята, і додати до сиропу, звареного з цукру і півсклянки води. Варити до прозорості.

Крем приготувати так:

жовтки, цукор збивати збивалкою на парі. Коли маса почне загусати, охолодити. Масло збивати на піну, додаючи по ложці збитих жовтків. Додати зігрітий шоколад, ванілін і збити на пухку однорідну масу. Охолодити.

Помадку приготувати так:

цукор залити гарячою водою, оцтом, накрити і варити. Якщо крапля сиропу, спадаючи з ложки, тягне за собою нитку, зняти з вогню, додати масло, сік з лимона і втирати. Коли помадка почне біліти, вилити на торт. Буває, що помадка дуже загусне, тоді слід влити 2—3 ст. ложки води.

Кулінарія - Десерти