Вівторок, 16 квітня, 2024

Торт горіхово-лимонний.

 

Тісто:

12 яєць, 250 г мелених горіхів, 250 г цукру, 50 г шоколаду, 2 ст. ложки мелених білих сухарів, цедра з 1 лимона.

Крем:

250 г масла, 250 г цукру, 100 г шоколаду, 50 г мелених горіхів, 1 жовток, ваніль, '/г склянки води.Горіхово-лимонний

Начинка:

2 лимони, 200 г цукру, 1\4 склянки води.

Помадка:

300 г цукру, '/г склянки води, 1 ч. ложка оцту, 50 г шоколаду або какао, 1 ч. ложка масла, ваніль.

 

Приготування:

 

З білків і цукру збити круту піну, додаючи цукор. Тоді додати жовтки, вимішати, всипати мелені горіхи, сухарі, тертий шоколад, цедру з 1 лимона і знову вимішати. Цю масу вилити у дві змащені жиром тортівниці і пекти в теплій духовці (200°) протягом 35 хвилин. Коржі зняти з форми і охолодити, скропити солодкою кавою. Перший розрізати на два шари і перекласти лимонним джемом, накласти крем і накрити другим коржем. Зверху і з боків торт, покрити шоколадною помадкою, обсипати меленими горіхами.

Крем приготувати так:

з цукру і півсклянки води зварити сироп, додати тертий шоколад, мелені горіхи і вимішати. Окремо збити масло, щоб утворилася піна, вимішати з жовтком і ваніллю, а потім й шоколадною масою.

Начинку приготувати так:

лимони наколоти дерев'яною паличкою в багатьох місцях. Зварити, відливаючи два-три рази воду. Якщо дерев'яна паличка вже вільно проходить крізь лимон, відцідити, охолодити, натерти на дрібній тертці. З цукру і води зварити сироп, додати натерті лимони .і варити до прозорості. Якщо джем не досить кислий, додати сік з лимона.

Помадку приготувати так:

цукор залитн гарячою водою, оцтом, накрити і варити. Якщо краплина сиропу, спадаючи з ложки, тягне за собою нитку, додати зігрітий шоколад або зварене у 2—3 ст. ложках води какао. Зняти з плити, додати масло, ваніль. Коли почне гуснути, вилити на торт.

Кулінарія - Десерти