П'ятниця, 21 червня, 2024

Коктейль - стимулюючий напій

 

Ідеальний лід - для ідеального коктейля...

Перша згадка слова "коктейль" у пресі належить нью-йоркському виданню "The Ballance" .

КоктейліУ травні 1806 року на його сторінках було дане визначення: "Коктейль є стимулюючим напоєм, що складається з різних за міцністю алкогольних напоїв, цукру та гірких настоянок".

Змішаними напоями вгамовували спрагу ще у глибоку старовину. У стародавньому Китаї більше 3000 років тому вживали напої з натуральних ягідних соків, змішуючи їх зі снігом або льодом. А самі коктейлі з'явилися значно пізніше.

Європа вперше познайомилася з коктейлями в 1889 році на Всесвітній виставці в Парижі. Тоді цей напій викликав справжню сенсацію!

Коктейль (англ. cocktail – хвіст півня) – охолоджена суміш різних напоїв (зазвичай не більше 5 інгредієнтів), плюс додаткові, які використовуються в дуже малих кількостях, такі як сіль, спеції тощо. Склад коктейлів може бути досить різноманітний.

Один з найважливіший та принципових законів приготування коктейлів – це закон сумісності, тобто всі складові частини напою повинні гармонійно поєднуватися за смаком, запахом та створювати приємний букет. Особливу увагу слід приділяти дозуванню тих речовин, які додаються в дуже незначних кількостях, оскільки у них дуже сильний запах іКоктейлі необережне дозування може зіпсувати напій. Краще що-небудь недодати, ніж передозувати.


На відміну від інших змішаних напоїв у рецептурах коктейлів не прийнято вказувати точну кількість всіх компонентів. Приводять тільки пропорції основних частин (½, ¼, ¾, і т. п.).

Як правило, коктейлі перед вживанням ретельно перемішують (з льодом або без нього) в спеціальній посудині, яку називають шейкером; існує достатньо велика кількість коктейлів, що змішуються безпосередньо в келиху або наливаються шарами. Часто келихи з коктейлями прикрашають скибочкою цитрусових і т.п.
При розпиванні коктейлів часто використовують соломинку.

Кулінарія - Коктейлі