П'ятниця, 21 червня, 2024

Історія походження коктейлів

Коктейль - охолоджена суміш різних напоїв. Перша згадка слова "коктейль" належить нью-йоркському виданню "The Ballance". У 1806 році на сторінках його газети було дане визначення: "Коктейль є стимулюючим напоєм,  що складається з різних по міцності алкогольних напоїв,  цукру і гірких настоянок".

У глибокій старовині змішаними напоями угамовували спрагу, напої готували з натуральних ягідних соків з додаванням льоду чи снігу. Цей напій важко було назвати коктейлем, справжні коктейлі з'явилися значно пізніше.

 

Появу коктейлів засвідчують декілька історичних фактів:коктейлі


В Англії появу коктейлів пов'язують з історією півнячих боїв. Від англійського слова соск-аlе - півняче пиво – можливо і з'явилася на світ назва. Півняче пиво - це суміш з міцноалкогольних напоїв і гірких настоянок. Таким напоєм піднімали бойовий дух бійцівських півнів перед початком змагань.

У Франції коктейлі називали французьким словом "coquetel". Жителі провінції Бордо називали змішаний напій, приготований на основі вин.

І другий варіант, слово "коктейль" походить від слова coquetiers, засновником був француз на ім'я Пейшо, який відкрив в Новому Орлеані заклад, де подавали змішані напої з бренді, гірких настоянок і цукру. Напої подавалися красиво оформлено в незвичайних за формою стаканах, які називали coquetiers. Відвідувачі закладу скоротили назву і просили у бармена подати їм cock-tey.

 

В Іспанії слово "коктейль" походить від іспанського виразу со1а di gallo - хвіст півня. Так за зовнішню схожість називали корінь однієї з рослин, яким бармен перемішував напої,  що готуються ним. На питання, що це за інструмент у нього в руках, ввічливий бармен відповідав: "Cocktail" - "хвіст півня".

Існує і ще одна історія, що пов'язує походження "коктейля" з "хвостом півня". Перший коктейль був приготований в 70 роках XVIII ст., одного разу офіцерам подали напій з рому, житнього віскі і фруктових соків, прикрасивши келихи пір'ям з хвостів бійцівських півнів. Побачивши такі прикраси келихів, вигукнули: "Vive le cog's tail!" ("Хай живе півнячий хвіст!"). Цей тост всім сподобалася, і напій стали називати "коктейль" - півнячий хвіст.

Кулінарія - Коктейлі