Четвер, 29 лютого, 2024

Чоловіча капела «Діброва»

Хорова чоловіча капела «Діброва» з Рожнова створена  у 1965 році Маркіяном Михайловичем Ковалюком спільно з директором Рожнівського народного дому Григорієм Ропарем на базі чоловічого хору, що практично розпадався. Акомпаніатором народної чоловічої хорової капели «Діброва» був восьмикласник Юрій Радиш, який і нині співає у капелі. Паралельно із капелою був акомпаніатором Рожнівського шкільного хору, який займав перші місця в області, та учительського.
Вже в 1970 році «Діброва» стала срібним лауреатом республіканського фестивалю у Києві. Того ж року республіканська комісія, до складу якої входили найвідоміші діячі культури України, присвоїла Рожнівській чоловічій хоровій капелі звання народної (тепер це звання присвоює область). У 1972 році «Діброва» стала бронзовим лауреатом республіканського фестивалю, а згодом – золотим на всесоюзному.
Маркіяна Ковалюка в ті роки нагородили срібною, бронзовою та золотою медалями. Рожнів почав приваблювати до себе діячів культури: тут проводили всесоюзні семінари композиторів, кіностудія з Москви зняла фільм про капелу.
Платівки з українськими піснями «Діброви» високо оцінила українська громада Канади: звідти надіслали нагороду для капели – Шевченківську медаль. Це була особлива радість і для Маркіяна Ковалюка.

Мистецтво - Самодіяльна культура краю