Вівторок, 29 квітня, 2025

Рок-група "Гуцули"

 

 

Сумніви в творчому процесі обов’язкові,

але вони не повинні заважати приймати

єдине правильне рішення.


 

рок-група Гуцули

Ідея створення групи належала Мирославу Волощукові, студенту училища декоративно-прикладного мистецтва . Назву "Гуцули" придумав Любомир Гавриш. Планувалося, що кожен учасник ВІА зможе запропонувати свій варіант наймення. Але Любомир разом зі своїм другом за одну ніч намалював на барабанах  придумане ім’я і відповідний орнамент,так назва й залишилася.

 

Із великим азартом, властивим молодим та енергійним парубкам, самовпевненістю, хлопці бралися обробку народних пісень, писали свої власні, виконували тогочасні шлягери відомих вітчизняних і зарубіжних груп. Тоді і виробили свій неповторний стиль, так званий фольк-рок (суміш гуцульсько-галицького сленгу і рокових ритмів). Стиль, який вміло підхопили відомі сучасні групи “Брати Гадюкіни” і “Бункер Йо”.

 

"Гуцули" стали помітним явищем в культурному житті Косівського краю. Можливо, на фоні відомих уже гуртів, творчість патлатих хлопців з провінційного ВІА комусь могла здаватися дитячими забавками і марною тратою молодих років. Можливо, хтось із прискіпливихрок-група Гуцули літературних чи музичних критиків назве тексти окремих пісень примітивними, а музику до них — непрофесійною (жоден із засновників групи не мав музичної освіти). Але ніхто не наважиться ставити під сумнів феномен популярності  "Гуцулів".

 

Досить послухати цей український архаїчний, аутентичний рок-н-рол початку 80-х років ХХ ст., щоб зрозуміти як ми — українці, себе не любимо. Шквал критики і нерозуміння з боку офіціозу, Рок-група Гуцулинастільки почуте не вписувалося в тодішні музичні рамки і канони, гоніння з боку партійних і репресивних органів — і повні зали і захват публіки — з іншого.

Біда рок-гурту "Гуцули" в тому, що вони набагато випередили свій час, випереджають його і ще й досі.

 

Специфічна гуцульська говірка, неповторний гумор, а часом і сарказм, глибока філософія окремих текстів накладені на основу світової рок-культури, створюють неповторний колорит звучання характерний тільки для «Гуцулів».

 

 

Гурту в цьому році виповниться 40 років. У групі починали свою діяльність Народний артист України Остап Гавриш, Заслужений артист України, керівник гурту «Смерічка» Володимир Прокопик, колишній керівник групи технічної підтримки «Гуцулів», а зараз гендиректор фірми «Зінтеко» світло-звук Станіслав Кушпітовський, Сергій Сіталов — світло-звукорежисер гурту, гітарист гурту «Свитязь» Валерій Ткаченко, відомий автор і виконавець Петро Хрущ.

Мистецтво - Самодіяльна культура краю