Якщо Ти думаєш про себе, то завжди працюватимеш в повну силу
незалежно від того, заплатили Тобі багато або мало, або взагалі не заплатили.
Навіть опинившись без роботи,
Ти все одно повинен трудитися, щоб шліфувати старі навики і набувати нові.
Якщо цього не робити, відбудеться декваліфікація,
і коли представиться випадок отримати роботу,
Ти нею не зможеш скористатися.
У 20-30 рр. XX ст. Косів стає центром гуцульського ужиткового мистецтва. І тепер місто Косів вважається столицею мистецької Гуцульщини. У художньо-виробничих майстернях створюються чудові різьблені шкатулки, декоративні тарелі, топірці, різноманітні дерев’яні прикраси.
Історія художньої обробки кольорових металів на Гуцульщині бере свій початок ще з XV ст. Уже в ті часи в Коломиї існували ковальські та слюсарські цехи.
Особливого поширення мосяжництво набуло в XVII—XIX ст. Перші відомі зразки гуцульських металевих виробів за технікою виконання та художніми формами були близькі до виробів періоду Київської Русі. Ця близькість яскраво виражена в характері орнаментації та асортименті художніх виробів.
Здавна тут відомі різноманітні способи художньої обробки кольорових металів: литво, кування, карбування, «крученка» (кручення або сплітання кількох тонких дротинок кольорового металу, найчастіше мідних та срібних), гравірування, «ритування», штампування, набивання або вклепування цвяшків з кольорових металів, що мають круглі плоскі головки різного діаметра і товщини, ажурне вирізування, інкрустація металевими шматочками по дереву або одним кольоровим металом по іншому. Нерідко в інкрустації по металу використовуються такі матеріали, як ріг, різноколірний бісер, кольорові лаки та кольоровий каучук.
Поширеними предметами, де застосовується художня оздоба по кольорових металах, є металеві топірці (обушки та металеві пластинки на топірцях), келефи, пістолі, рушниці, табівки, порохівниці, згарди (жіночі прикраси), «шелести» (намисто—дзвіночки), «басамани» (металеве мереживо), скриньки, барильця, лускогоріхи, ножі, персні, ретязі (ланцюжки), чепраги, чоловічі пояси (череси), браслети, гребінці та ін.
Мініатюрну та різноманітну техніку обробки металевих деталей можна простежити в декоративних прикрасах гуцульського верхнього жіночого та чоловічого одягу — киптарях, кресанях, постолах, в орнаменті ґудзиків. В усіх згаданих прикрасах використовуються такі традиційні орнаментальні елементи, як «кривулька», «головка- те», «очкате», «підківки», «сонечко», «гадючка», «цяточковане», «зірки», «медівники», «сосонки», «ріжки», «кружечки», «квадратики», «копанич- ки», «віконця» тощо. Широко вводяться також елементи рослинного та анімалістичного орнаменту.
Народна художня обробка предметів із кольорових металів, яка протягом віків розквітала майже по всій Україні, посідає значне місце в історії народних промислів і художньої культури взагалі. Художній метал українців східних Карпат (Івано-Франківської, Чернівецької, Дрогобицької, а також Закарпатської областей) в силу своєрідних історичних і соціально-економічних умов має свої особливості.
В радянський період арсенал орнаментальних мотивів значно розширився за рахунок нових взірців, які відображають характер сучасності. До них, в першу чергу, відносяться декоративні зображення п'ятикутних зірок, серпа і молота, кремлівських веж, гербів союзних республік, космічних кораблів та інших зображень, що поповнили орнаментику народного та декоративно- прикладного мистецтва.
Традиційними центрами мистецтва художньої обробки кольорових металів здавна є села Снідавка, Брустури, Річка, Яворів, Білоберізка, Соколівка, Ворохта, Довгопілля, Криворівня, Жаб'є, Верховина, Космач, Вижниця, Путилів.
Значну художню спадщину залишили нам прославлені майстри мосяжного мистецтва Прикарпаття:
родина Дутчаків — Лукин Дутчак (XIX ст.),
його сини Дмитро і Микола Дутчаки,
а також онук Дмитра Іван Дутчак (1909 р.),
В. Самокіщук (кінець XIX — поч. XX ст.) з Соколівки,
Ю. Копчук-Яковейчин (кін. XIX ст.) з Яворова,
Марко Мегединюк,
Микола Медвідчук з с. Річки,
Василь Девдюк з Косова,
родина Дручкових з Брустурів (друга пол. XIX — поч. XX ст.),
Н. Рибенчук (кінець XIX — поч. XX ст.) з Яворова,
Федір Аукин, Якіб'юки з Снідавки,
І. Мироняк, Д. Харінчук з Красноїлля.
Їхні чудові металеві вироби експонуються в багатьох музеях нашої країни. Але найбільші колекції зібрано у Львівському музеї етнографії та художнього промислу, Коломийському державному музеї народного мистецтва Гуцульщини, Івано-Франківському обласному краєзнавчому музеї, в музеї Косівського училища прикладного мистецтва.
Серед сучасних майстрів, що продовжують народні традиції мистецтва художньої обробки металів на Прикарпатті, найбільш відомі Іван Тинкалюк, Михайло Медвідчук та інші із с. Річка, які виготовляють художні вироби для творчо- виробничих майстерень Художнього фонду. їхній багатющий творчий досвід стає надбанням молодої зміни майстрів цього мистецтва.
В асортименті їхніх виробів — різноманітні прикраси до жіночих костюмів, пряжки, брошки, обручальні персні, ґудзики, приколки, діадеми, браслети, кулони, кліпси, сережки, канцелярське приладдя, рукоятки для ножів, лускогоріхи, то- пірці з гравірованими обушками. Орнаментацію металів використовують також для прикрас чоловічих і жіночих шкіряних поясів, ремінців до ручних годинників, у різних виробах із шкіри.
Вироби з кольорових металів користуються широким попитом у людей, особливо у молоді. Народні майстри створили великий асортимент металевих виробів хатнього вжитку, прикрас для одягу, деталей кінської збруї, зброї, оздоблених геометричним орнаментом — трикутниками, ромбиками, квадратами.
Для вашего выбора интернет-магазин парфюмерии представляет огромнейший ассортимент духов, туалетной воды, одеколонов - ароматов различных нот, способных удовлетворить самый изысканный вкус. Здесь можно купить духи - элитная парфюмерия. Ароматы представленные в интернет-магазине имеют оригинальное происхождение и сертификаты качества.