Щедре, прихильне, доброчинне Небо подарувало подружжю Михайлові і Галині ТРУШИКАМ рідкісний талант і наділило духовним багатством. Це - оригінальні у творчості художники - керамісти. Обоє від природи наділені винятковою скромністю,внутрішньою інтелігентністю, шляхетною натурою. Обоє - члени Національної спілки майстрів народного мистецтва України.Їхні твори знаходяться у багатьох музеях України та інших державах світу.
Талановите подружжя Трушиків - одні із тих невтомних сучасників, які вогонь своєї душі віддають холодній, не завжди податливій глині і є творцями корисних і красивих речей, без яких не мислиться наше життя і побут.
Трушики - це ті художники, значення яких не обмежується лише цінністю їхніх творів. Дуже важлива й цінна риса в них - це людяність, що має притягальну силу. Вони залучають, огортають своєю аурою різних за поглядами й уподобаннями людей. Створюючи навколо себе світлу атмосферу, вони для інших стають взірцем працелюбства, вимогливості до себе, до своєї творчості.
У м.Косів вже звикли до Трушиків, як до своїх. А вони родом з Тернопільщини. Та сповна віддають себе зрідненому гуцульському мистецтву, як кераміки, нарівні з вродженими горянами. Так би мовити - огуцулилися. І за це тим більше заслуговують похвали. Михайло Вікторович щиро перейнявся мистецтвом гуцульської кераміки, коли навчався у Косівському технікумі народних художніх промислів ім.В.І.Касіяна, усім серцем полюбив його. Воно ввійшло в його кров і плоть. А допомогли полюбити це рукотворне й чарівне мистецтво колишні викладачі Григорій Макарович Колос, який навчав ліпки і формування виробів на гончарному крузі, та Анастасія Дмитрівна Коб'юк, яка посвячувала в таїни розпису і композиції. Його мрія не здійснилась би, якби попередньо не мав своєрідного вчителя - наставника - здібного діда Михайла Федоровича Дворського, який був неабияким столяром та різьбярем - самоуком, що чудово виготовляв і оздоблював рослинно-геометричними узорами різноманітні рамки для портретів й ікон - образів. Не став би він спеціалістом своєї улюбленої справи, якби не добрі настанови рідної тітки - талановитої художниці - керамістки Марії Михайлівни Дворської. Вона дала поштовх працювати над собою в рисунку і живописі. Набивав руку на цій ниві, коли навчався в художній школі міста Бучача. В студентські роки він багато приділяв уваги вивченню традицій гуцульського народного мистецтва і на практиці застосовував надбання майстрів минулого. Його дипломна робота засвідчила, що доробок випускника мистецького закладу грунтується на народному змісті і традиціях, насичений власною багатою фантазією і видумкою.
Студентські роки залишилися позаду, та коли вже за направленням працював у керамічному цеху Косівського художкомбінату, то жадоба знань і пошуку не покидала його, наповнювала душу, будні і свята. Рідко кому щастить, щоб через чотири роки після закінчення закладу приймали до Спілки художників уже як зрілого митця. Він працював напрочуд плідно, інтенсивно. Мов той одержимий, захоплений чарівник воскрешав із глини оригінальні круглобокі вази, неповторних форм і декору бочівки, куманці, сюжетні скульптурні фігурки і композиції малих форм. Пройшов до Спілки, як кажуть, на злеті, бо за плечима в доробку мав три всесоюзні, сім республіканських художніх виставок та одну престижну міжнародну.
У своїх творчих досягнення на мистецькій ниві Михайло Вікторович вбачає немалу заслугу дружини Галини Михайлівни. Вона, до речі, уродженка з того ж села Горигляди, Монастириского району, що й він. Доля склалася так, що в 1968 році вона після закінчення Тлумацького сільгосптехнікуму приїхала на роботу в Косівський художкомбінат.Тут чоловік став для Галини Михайлівни вчителем і наставником, який терпеливо прилучав її до таїн творення кераміки, до світу прекрасного. А вона, на щастя, виявилась напрочуд здібною ученицею. За короткий час опанувала ази і несподівано для всіх досягла неймовірних висот у мистецтві. Спочатку їй за участь у виставках присвоїли звання майстра народного мистецтва. А в 1995 р. уже прийняли до Спілки художників України.
Пані Галина метеором увірвалася в мистецтво. Стався вибух, розкрилення граней її природного обдарування. Нині вона щедро дивує світ своєрідним творчим доробком. Її скульптурні вражаючі композиції «Літа минають», «А мати жде», гуцульська розписна піч в мініатюрі - справді оригінальні, неповторні вироби. На рахунку Галини Михайлівни 15 всеукраїнських художніх виставок та одна міжнародна. Подружжя - учасники багатьох Міжнародних фестивалів гуцулів. Все це підтверджує їхню наполегливість, невтомність, цілеспрямованість.
Нині із Галиною Трушик рахуються як із творчою особистістю, самобутньою майстринею. її доробок - помітне явище на царині гуцульської кераміки.
У 2000 році Михайло і Галина Трушики вступили до Національної спілки майстрів народного мистецтва України і внесли в організацію свіжий струмінь.
Михайло Вікторович очолює Косівський осередок Національної спілки майстрів народного мистецтва України. Він, передусім, потурбувався про підняття авторитету і престижу осередку. За роки головування зумів зробити чимало. Завдяки його старанням і клопотанням більше десятка мистців - спілчан отримали державні мистецькі премії, довічні стипендії, удостоїлись високих і почесних звань заслуженого майстра народної творчості України.
У квітні 2005 року на душі Михайла Вікторовича було по-особливому сонячно. В його долю завітало подвійне свято, подвійна радість. Указом Президента України Віктора Ющенка йому, самобутньому кераміку, за вагомий особистий внесок у розвитку української культури і мистецтва, багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм присвоєно почесне звання Заслуженого майстра народної творчості України. Пережив він і другу подію, не менш пам'ятну і вагому. Господь Бог ощасливив подружжя Трушиків народженням третьої дитини. Ще досить молоді батьки вирішили дати новонародженій гарне українське ім'я Софійка. Михайло Вікторович, схвильований і розчулений людською увагою, приймав багато щиросердних вітань і побажань з боку друзів, колег, прихильників і шанувальників.
У подружжя Трушиків були дві персональні виставки в Косівському му'зеї народного мистецтва та побуту Гуцульщини (2002 р. та 2003 р.). Численних відвідувачів приємно вражали різноманітні за формами, розмірами, декором, декоративні тарелі, оздоблені рослинно-геометричним орнаментом. Зір глядачів приваблювали декоративні скульптури «Корівки», «По гриби», «Гуцульська піч», «На пасіці», «Вівці мої, вівці».
Своєрідним розписом чарували фігурки тварин, птахів на декоративних плитках. Так і хотілося взяти до рук вишукані за формою настільні та інтер'єрні вази, численні свічники. Цікаві за вирішенням боклаги, фруктівниці, цукерниці, збанки з кришками. Приємно дивувало розмаїття Трушикових тарілей анімалістичного характеру, стилізованих зображень декоративних вазонів, традиційного «дерева життя», соняшників, гірських і польових квітів, пшеничних колосків.
У листопаді 2003 р. у виставковому залі Національної спілки майстрів народного мистецтва України в м.Києві в урочистій обстановці було відкрито персональну виставку творів Михайла і Галини Трушиків. Вона засвідчила, що керамічне мистецтво Гуцульщини добре поціновується столичним глядачем, а доробок провідних і талановитих кераміків Трушиків приємно вразив вимогливих киян. Подружжя представило 352 роботи.
Відколи Михайло Трушик керує осередком, члени творчої організації наче пробудились зі сну, ожили. Своєю енергією, допитливістю, цікавістю він всюдисущий. Його щиро хвилюють і болять турботи й сумніви народних майстрів, він роздумує над долею і проблемами розвитку художніх промислів. Збори, які він проводить, проходять щораз в атмосфері відвертості й окриленості.
Подружжя Трушиків - митці з Божої милості. Вони, незважаючи на негаразди, не втрачають оптимізму і віри в себе. Наперекір усім труднощам вони спрагло працюють, творять. Вони залюблені в цей світ, цінують кожен прожитий день, кожну мить. Мистецтво і творчість тримають їх на світі. Для них заняття керамікою - то радість душі. Добродії Михайло і Галина вміють дивуватися кожній квітці й росинці на стеблі, новонародженому сонцю і погідному небу. Вбираючи в серце довколишню красу мальовничої Косівщини, вони передають її в своїх рукотворних виробах, в прекрасному матеріалі - глині. Вони вміють дивувати і захоплювати своїм мистецтвом інших.
Відвідайте автосервис