k4.jpg
За справу береться п’явка PDF Друк e-mail
Карпатські зорі - Загальні огляди

З першого погляду — це невеликі двостатеві черви маслянисто-зеленого кольору. До того ж хижаки. Здавалось, яка може бути користь від цих створінь, що живуть у прісних водоймах, вологих каналах та глині? Але чомусь недарма лікування п’явками пройшло перевірку століттями. Цей природний, простий і недорогий метод особливо ефективний при хронічних захворюваннях адже забезпечує відновлення функцій систем організму.

Варто уваги!

Будь-яке лікування може виявитись марним і навіть небезпечним, якщо його неправильно проводити. Тому перед тим, як застосовувати методи гірудотерапії (лікування п’явками) необхідно проконсультуватися у фахівця. Придбати п'явки можна в спеціалізованих медичних центрах. Слід знати, що для процедур використовують лише виведені у питомниках п'явки. Боятися їх не варто, адже правильно виконана процедура жодним чином не загрожує здоров’ю людини.

Для проведення сеансу гірудотерапії слід заздалегідь підготувати стерильні салфетки, тампони, перев’язувальний матеріал, перекис водню, підсолену воду, розчин глюкози, стерильний лоток, пінцет, пробірку та мензурку. Перед процедурою хворому рекомендується відвідати туалет (адже сеанс триває годину), а під час сеансу — лежати.

Куди завгодно не поставиш

Велике значення має вибір місця прикріплення п’явок на тілі людини. Спеціаліст, враховуючи вид захворювання, характер його перебігу та фізичні особливості пацієнта, визначає куди слід ставити цих природних лікарів. Проте варто пам’ятати, що використання п'явок лише над ураженим органом забезпечує поверхневу дію і не дозволяє запустити глибинні процеси, спрямовані на лікування організму. Для отримання бажаного результату під час сеансу гірудотерапії важливо правильно знайти біологічно активні точки. Їх стимулювання дозволяє оздоровити організм в цілому. Ось чому гірудотерапевт кожному пацієнту розписує індивідуальну схему лікування.

Варто пам’ятати, що під час гірудотерапії не стимулюють точки на підошві, долоні, у місцях, де судини розташовані близько від поверхні шкіри. Не бажано ставити п’явки на області зі слабо вираженою підшкірною клітковиною (повіки, щоки, мошонка). У цьому випадку можлива поява набряків. Проте, цього може потребувати лікування і тому варто довіритись спеціалісту, що займається вашим лікуванням.

Молодих «полюбляють» більше

Кількість п’явок, необхідних для процедур, визначає лікар. До уваги беруться вік і стан шкіри хворого. До молодої шкіри ці хижаки присмоктуються з жадібністю. Найбільш активно відсмоктують кров істоти середніх розмірів. При сильному запаленні слід поставити більшу кількість п’явок, а для вилучення невеликої кількості крові достатньо кілька молодих ненажер. Під час спеки та морозу п’явки не особливо активні. Повітря в приміщенні має бути теплим і без сторонніх запахів.

Специфічні випаровування тіла, рясне потовиділення, холодність і волосатість шкіри, запах медикаментів тощо можуть відштовхнути п’явок і вони не будуть присмоктувати до шкіри. Тому шкіру на місці проведення гірудотерапії миють водою з простим милом. Якщо є серйозніші забруднення (сліди пластиру, мазі, ліків), то використовують дезінфікуючі засоби, потім шкіру необхідно протерти реп’яховим маслом, обмити і насухо витерти м’якою серветкою. Сухою м'якою фланеллю розтирають холодну та жорстку шкіру. Для цього підійде теплий вологий компрес. П'явок можна приманити змастивши шкіру молоком або кров’ю пацієнта.


 
Infoland Trade Mark - kosiv.info