g3.jpg
Легенди про хребет Сокільський PDF Друк e-mail
Карпатські зорі - Матеріали санаторію

Найімовірніша версія назви хребта походить від слова сокіл, назви птахів, які здавна любили гніздитися на високих скелях.

Юрій Федькович - відомий буковинський письменник - створив легенду про Короля Гуцула та Білобога і Чорнобога. В цій легенді розповідається про те, що кожного року на свято Івана Купала гуцули приносили на Сокільському жертви обом богам. Та одного разу дарів було замало, І між богами розпочалася сутичка. Почав охлявати Білобог, а Король Гуцул ще з нього кепкував. Але все ж таки, перемігши Чорнобога, Білобог закляв владику Гуцула І провалив його на саме дно гори. Тепер він оживає один раз на рік, коли бог випустить Із своєї світлої палати семикратне по сім соколів, які облетять гору Сокільського сім разів у ніч на Івана Купала.

Існує легенда про зустріч віщуна Бель-Шем-Това, який пізніше став засновником юдаістської течії хасидизму, з ватажком опришків Олексою Довбушем. Підійшов Олекса до проповідника, але гой на нього не звертав уваги, годі замахнувся на нього барткою, але сталося чудо - І повисла опришківська рука з піднятим топірцем.

М.Саприянчук


 
Infoland Trade Mark - kosiv.info