t14.jpg
Туристичний маршрут "Михалкова гора" PDF Друк e-mail
Карпатські зорі - Матеріали санаторію

Маршрут на Михалкову гору починається з туркомплексу "Карпатські зорі". Віддаль до кінцевої точки (Михалкова гора, висота 820 км над рівнем моря) 4,8 км.

Прогулянка з тривалим відпочинком на самій вершині (це - чудове місце для огляду в усі сторони горизонту) забере всього 3-3,5 години.

З туркомплексу туристи спускаються по стежці вниз до р.Рибниці, вулицею Над Гуком підходять до мосту, перейшовши який, ви потрапите на вулицю Франка, біля каплички звернете на вул. Ірчана. Пройшовши нею кільканадцять метрів, підете прямо у провулок, пересічете об'їзну дорогу, і ви вже на прямій до омріяної вершини.

Для туристів, що прибули з долів і ніколи не бували в Карпатах, вона буде першою найвищою горою. Ґрунтовою дорогою, що повільно підіймається вгору, зеленим коридором дійдете до роздоріжжя, де сходяться три дороги. Тримайтеся правої сторони. Ця дорога приведе Вас до канатно-бугельного підйомника, збудованого ще у 1975 році. Тут відпочинете, нап’єтеся джерельної води. Взимку тут можна взяти на прокат спорядження для гірськолижного спорту, влітку та восени, підіймаючись вгору, зможете поласувати лісовими ягодами (але їжте тільки ті, які добре знаєте), а кому особливо повезе, то ще й правдивого білого гриба-боровика знайде. Не беріть і грибів, яких не знаєте, особливо стережіться блідої поганки.

І ось ви на Михалковій горі. Такої краси годі шукати десь-інде. З вершини відкривається панорама Косова та навколишніх сіл, а ген там праворуч в’ється вдалині швидкоплинний, оспіваний у піснях Черемош, що розділяє два прекрасні регіони України - Буковину і Галичину. А перед вами, від сходу до заходу - фантастична панорама гір. Здається, немає їм ні кінця, ні краю. А в добру погоду на південному заході можна навіть побачити легкі контури цариці українських Карпат - Говерли.

Назад повертаєтесь стежкою, що в’ється по хребту зі сходу на захід, сходите у мальовниче гуцульське село Город і автострадою Косів-Верховина прямуєте до підвісного містка через р.Рибницю, переходите його - і Ви вже на вулиці Над Гуком, яка приведе вас на туркомплекс "Карпатські зорі".

М.Тригуб’як, В.Стовба


 
Infoland Trade Mark - kosiv.info