_trembita.jpg
Радіальний вихід на хребет Сокільський PDF Друк e-mail
Карпатські зорі - Матеріали санаторію

Довжина виходу - в один кінець 2 кілометри. Тривалість переходу - 4-5 год. Висота над рівнем моря: початкова - 450 метрів н.р.м. кінцева - 900 метрів н.р.м.

Хребет Сокільський тягнеться на відстані приблизно 15 км. між річками Рибницею та Черемошем від с.Соколівки до с. Великий Рожен. Особливу увагу на хребті привертають мальовничі пісковикові скелі-останці, яких понад 20. Скелі здіймаються на висоту 20-40 м. На скелі Лисівський Камінь (Тутурівський Камінь) археологи виявили петрогліфи - наскельні малюнки, викарбувані в стародавні часи.

На хребті побували відомі люди: Б.Лепкий, Ю.Федькович, С.Воробкевич, Г.Хоткевич, Д.Павличко, М.Влад, С.Пушик. У середині ХVШ ст. в одній з печер на Сокільському жив засновник юдаістської течії хасидизму Ізоаельбен Елізар, або Бааль-Шем-Тов.

В другій половині XIX ст. на Тюдівській скелі був встановлений обеліск Т.Шевченку, який визнано найпершим в Україні.

Характер рослинності на хребті різноманітний: мішаний ліс, бучина, березові, яворові гаї, луки. Зустрічається багато видів рослин, занесених до "Червоної книги": арніка гірська, купальниця європейська, тирличі, любка дволиста.

Маршрути:

  • З міста Косова автотранспортом чи й пішки добираємося в село Бабин до урочища Випчин, далі пішки по ґрунтовій дорозі-стежці підіймаємося на верхів'я хребта. Можливі місця ночівлі в урочищах Свинський Гук, Кашицький Камінь, Лисівський або Тугурівський Камінь. Від верхів’я хребта по стежці в напрямку на південний схід можна за 2-2,5 год. зійти в долину річки Черемош в околицях села Тюдів. Тут можна оглянути водоспад Сиковку, відслонення на березі річки Черемош, пам’ятник Т.Шевченку. І звідти автотранс¬портом добратися до смт. Кути, а потім до Косова.
  • Для занять Із скелелазіння найкраще пристосована скеля Лисівсь¬кий або Тутурівський Камінь (висота 25 м.(1-6 категорій складності).

 

М. Саприянчук


 
Infoland Trade Mark - kosiv.info