t11.jpg
Маршрут "Водяний Млин" PDF Друк e-mail
Карпатські зорі - Матеріали санаторію

Прогулянковий маршрут відстанню в 5,5 км розрахований на 2,5 год. Під час прогулянки-екскурсії туристи знайомляться з чудовою природою Карпат, своєрідною архітектурою окраїн Косова та села Город.

Початок прогулянки-екскурсії: з туркомплексу "Карпатські зорі" спускаємося крутою стежкою вниз до річки Рибниці і виходимо на вулицю Над Гуком. Таку назву їй дав водоспад на річці Рибниця, від якого внаслідок тривалої дії природних та антропогенних факторів власне залишилася тільки назва. А колись він був чутний здалеку і приваблював своєю силою і красою туристів з Кракова, Львова, Варшави, Петербурга та інших місць. Особливо полюбляли це місце польські "літники", а місцеві жителі, ще надавали їм помешкання, побутові послуги, а часто забезпечували їх і харчуванням та мали неабиякий прибуток до власного сімейного бюджету. Річка Рибниця (своєю назвою також повернена у минуле) бере свій початок біля підніжжя перевалу Буківець на висоті 850 м над рівнем моря за 25 км від Косова, як права притока Прута довжиною 54 км. Як це не дивно, але в Рибниці ще й досі водиться харіус, налим і зрідка петруг (річкова форель).

Першу зупинку робимо біля підвісного моста (Кладки), потім переходимо його і частину маршруту рухаємось по шосе Косів - Верховина.
І ось перед нами гуцульське село Город, першу згадку про яке зафіксовано у Литовській грамоті князя Свидригайла в 1424 році.

Цікава і своєрідна гуцульська архітектура, особливо старі будинки із смерекового дерева. З ними сусідять і різко контрастують сучасні фешенебельні цегляні будинки, а то й розкішні вілли.

Ще 800 метрів шосе - і ми спускаємось вниз до р. Рибниця. Тут і знаходиться кінцевий пункт нашої прогулянки-екскурсії - Водяний Млин. Зараз млин модернізований, він приводиться в рух не силою води, а електроенергією. Особливо цікавою буде для туристів друга половина млина - валило, де відбувається кінцева стадія обробки ліжників. (В залежності від складу туристичної групи екскурсовод може довільно розширювати розповідь про ліжники, технологію їх виготовлення, традиційні гуцульські узори та їх колористику, про популярність ліжників - і не тільки в гуцульських селах, а й у регіонах цілої України та за її межами).

На зворотному шляху туристи проходять біля штучної дамби, яка забезпечує збір необхідної кількості води для роботи валила. На туристичний комплекс "Карпатські зорі" повертаємося тією ж дорогою у зворотному напрямку.

В.Стовба


 
Infoland Trade Mark - kosiv.info