Субота, 23 жовтня, 2021

Косівські новини

  • Данина пам’яті +

    Пам'ять – нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Та багато сторінок у нашій історії кривавих Детальніше
  • Косів - гармонія чистоти і акуратності європейського містечка +

    Косів - районний центр Івано- Франківської області та адміністративно - торговий центр галицької Гуцульщини, а недавно ще й став відомим карпатським курортом. Детальніше
  • Відзначили професійне свято +

    «До міліції, як і до Бога, люди, зазвичай, звертаються тоді, коли їм тяжко, коли потрапляють у біду, коли потребують допомоги; Детальніше
  • 1
Четвер, 20 листопада 2014 14:22

Творчий дует батька та сина

У Косівському музеї народного мистецтва та побуту Гуцульщини відбулося відкриття виставки робіт двох талановитих майстрів Косівщини, керамістів, батька та сина – Ореста та Миколи Чорних. Роботи з різної тематики виконано у стилі традиційної гуцульської кераміки.

Кераміка родини Чорних – це поєднання двох поколінь, це гармонія мистецького врівноваженого погляду батька та запального креативного сина. У дуеті – чудова косівська кераміка. Цікаво й те, що колись родина Чорних переїхала на Косівщину із села Косова, що на Тернопільщині. Тож їхня кераміка, і справді, беззаперечно косівська.
Пригадує Орест Миколайович як, здається, ще зовсім недавно був студентом, а сьогодні й сам навчає молоде покоління керамічному ремеслу, зокрема, і свого сина Миколу, який також здобуває освіту у Косівському інституті прикладного та декоративного мистецтва ЛНАМ. Сам Микола зізнається, що гончарна справа зацікавила його ще з дитинства, коли наслухав, як за стіною гудить батьків гончарний верстат, а першою роботою був глечик, виконаний у стилі славнозвісної гуцульської кераміки.

Окрім виставки, Орест Чорний презентував і книгу про родоначальника гуцульської кераміки Олексу Бахматюка. В ній автор більшу увагу акцентував на кахлярстві і саме на тих печах, які ще збереглися на Косівщині.

Тож привітати родинний мистецький дует із першою виставкою і подякувати за їхній внесок у розвиток мистецтва Гуцульщини завітало чимало гостей, серед них – рідні, друзі, наставники, працівники КІПДМ ЛНАМ та музею, колеги та студенти.

Серед різномаїття керамічних виробів – глечики, миски, кахлі, а ще одна із робіт пана Ореста – композиція «Захисти і збережи», яку автор виконав у той час, коли тривали криваві події на Майдані в столиці.

Ця робота – це як звернення до Всевишнього, щоб захистив і зберіг Україну...

Читати 8780 разів