Субота, 04 липня, 2020
П'ятниця, 13 червня 2014 12:54

«Гуцульська спадщина» – файний бестселер

Ілюстровану монографію Івана Сеньківа – відомого етнографа, що в повоєнний час жив у Німеччині, дійсно можна назвати справжньою енциклопедією Гуцульщини.

Солідну за обсягом книгу (512 сторінок) із кольоровими вкладками перевидали в редакції журналу «Гуцульщина» у Верховині.

Її чекали давно. Через смерть автора у 1993 році та інші обставини, у 1995 році 300 примірників «Гуцульської спадщини», які вийшли друком у видавництві «Українознавство», осіли в колекціях краєзнавців, а широкому загалу, бібліотекам і школам книга так і не дісталася. Понад 20 років Іван Сеньків, який народився під Станіславом, проживав у Німеччині, збирав і готував матеріали наукової праці – монографії з життя і творчості гуцулів.

Як стверджував науковий консультант, доктор філологічних наук Федір Погребенник, «автор книги І.Сеньків узяв на себе нелегке завдання – дати цілісну картину гуцульського світу як самобутньої частини світу українського, розкрити його історію – давню й новітню, розмаїту духовну й матеріальну спадщину. «Гуцульська спадщина» – це ґрунтовне історико-краєзнавче дослідження широкого енциклопедично-довідкового характеру».

У книжці докладно висвітлюється походження українців Карпат - гуцулів та їхньої говірки, особливості господарювання, народної архітектури, мистецтва традиційних ремесел, звичаїв тощо. У кількох розділах розглядається відображення Гуцульщини в літературі та мистецтві. Подано біобібліографічні матеріали про діячів та дослідників Гуцулыцини.

Деякі розділи видавці підсилили кращими за якістю світлинами, деякі залишили в оригіналі, адже то є унікальні фото, які ще ніде не публікувались. Упорядник видання, голова Всеукраїнського товариства «Гуцульщина» Дмитро Ватаманюк виступив з пропозицією доповниги книгу новітнім фактажем і кольоровими вкладками, які вписалися у структуру розділів.

Чи не найважчою ділянкою для технічного редактора і коректора стало підігнати книгу під оригінал, звірити посилання на наукові праці, авторів, для чого знадобилося знання англійської і німецької мов. А, крім того – польської, чеської, словацької...

Гуцульщиномани, спішіть прид­бати «Гуцульську спадщину», яку продають у книгарні «Світ книги» у м. Косові.

Читати 1155 разів