Понеділок, 25 червня, 2018

7.24. Володимир Григорак

Володимир Юрійович Григорак народився в 1939 році у с. Кобаки Косівського району.

Володимир ГригоракПісля закінчення десятирічки в рідному селі, навчався в Севастопольському будівельному училищі, а згодом працював бригадиром будівельників на освоєнні цілинних земель Казахстану, пізніше навчався в Снятинському культурно-освітньому технікумі.

У 1963 році В. Григорак став студентом Львівського державного університету ім. І. Франка.

Тривалий час Володимир працював на педагогічній ниві та в редакціях газет „Прапор перемоги", „Сільське життя", „Верховинські вісті".

Кращі твори молодого автора побачили друкований світ на сторінках газет „Слава Севастополя" (м. Севастополь) та „Наша перемога" (селище Кути).

Перша збірка поезій молодого автора побачила друкований світ у Київському видавництві „Молодь" у 1963 році.

Згодом його твори публікувались журналами „Дніпро", „Дзвін", „Перець", „Україна", „Хлібороб України", „Жінка" та республіканськими газетами „Радянська Україна", „Літературна Україна", „Молодь України", „Вісті з України".

На тексти Володимира Григорака написали музику відомі українські композитори Анатолій Кос-Анатольський, Євген Козак, Олександр Білаш, Ігор Поклад, Юлія Рожавська, Ніна Андрієвська, Степан Сабадаш, Василь Михайлик, самодіяльні композитори області Дмитро Циганков, Богдан Юрків, Остап Гавриш, Степан Ткачук, Володимир Терлецький.

Не так давно побачили друкований світ нові книги для дітей Володимира Григорака „Веселі гуцулята" та „Скарби Довбуша". їх автор був лауреатом обласної молодіжної премії ім..Амитра Клима.

Нині автор завершив цикл поезій про рідну Гуцульщину та поему про свого видатного земляка, письменника-демократа Марка Черемшину, підготував збірку пісень „Карпати вітають любов". Живе і працює автор у рідному селі.

 

© Передрук матеріалів тільки за наявністю активного гіперпосилання на www.kosiv.info - Веб-портал Косівщини - Косів, Косівщина, Гуцульщина та Карпати

Бібліотека - Марія Равшер. Здвиженський храм