Понеділок, 06 квітня, 2020

6.7. Андрій і Нуця

Андрій і Нуця - однолітки. А ще сусіди. Вже обом і гратися в попелі не пасує, вже й пастушити разом нені не посилають, бо повиростали.

Минуло й 15 і 20 ... Побратися би час. Але вперлися Нуцині родичі, бо бідний Андрій, і хоч Нуцині статки невеликі, але гонор не позволяє за ще біднішого дати.

Ще сім років крадьки то там, то там виділися, а нарешті втекла Нуця до Андрія без віна, повінчалися та й ... до роботи, бо весна надворі. То було 7 березня 1937 року. Не пропали без віна. 67 років у парі пережили. Хату збудували не гіршу, як у найкращих газдів, господарку добру, худібку, город порали, сина вивчили.

А в грудні 2004 року прийшла розлука. Не стало Андрія на 95 році життя. А Нуця лишилася. Газдує за звичкою, козу Ізю обходила, поки могла. Відтак племінниці віддала. Живе Нуця, перебирає спога-ди-думки, як пшеничку перед Різдвом. А спогади добрі, світлі, хоч у громаді років не раз було і чорно, і хмарно. Андрієва Нуця. Андрійха ... Уже 70 років Андрійха.

Марія РАВШЕР

 

© Передрук матеріалів тільки за наявністю активного гіперпосилання на www.kosiv.info - Веб-портал Косівщини - Косів, Косівщина, Гуцульщина та Карпати

Бібліотека - Марія Равшер. Здвиженський храм