Понеділок, 06 квітня, 2020

2.7.17. З Созонта зробили народника

Керівники установ бачили Созонта одягненого в селянський одяг. їм просто в голову не вкладалося, щоб цей мужик, що ходив зимою в селянському кожусі, в шапці, а після того, як випадуть великі морози, ще й в постолах, міг взагалі мати якісь політичні заслуги. Вони не хотіли вірити, що цей мужик діяв на політичному полі як справжній комуніст. Для них прикладом служили комуністи в чистеньких кабінетах на керуючих посадах, а тут бачили мужика, що "товкся" по району із селянами і був не на словах, але й на ділі з ними "за панібрата".

І вирішив великий бюрократ-начальник, котрому самолюбство не давало спокою, пришити Созонтові "народництво". "Остроумність" егоїста дозволила йому оприділити категорію для таких політиків, щоб цим самим затушувати Созонтову популярність.

І понеслося по окрузі: "Созонт не комуніст, а народник". За начальством дрібнота - всі в один голос: "Созонт не комуніст..." Лише вірні друзі - мужики знали і розуміли справжнє значення Созонтових заслуг. Для Созонта байдуже було ставлення начальства. Він працював для народу і знав, що народ його цінить. І все таки начальство дечого добилося: вони інформували про те, що Созонт - народник "гору". Там, не розібравшись в чому діло, теж з недовір'ям стали відноситися до Созонта. В 1948 році відбулися вибори до Верховної Ради. Звичайно, що "гора" мала вплив на розприділення делегатів. Внаслідок пришитого йому народництва, Созонт не був виставлений кандидатом в депутати.

 

© Передрук матеріалів тільки за наявністю активного гіперпосилання на www.kosiv.info - Веб-портал Косівщини - Косів, Косівщина, Гуцульщина та Карпати

Бібліотека - Марія Равшер. Здвиженський храм