Четвер, 02 квітня, 2020

2.7.16. Созонтові пропонують вступити в партію

В 1946 році почали приймати місцевих товаришів в партію. Запропонували теж Созонтові. Ця пропозиція була для нього до певної міри образою. Созонт стільки прийняв мук за народ, за партію: здоров'я, свої кращі роки життя пожертвував, що цим самим принизили його. Тим більше прикро було чути це з уст молодих, які ставили себе за високих начальників, хоч за освітою не високо стояли. Вони з холодком відносилися до Созонта, до його великих заслуг перед народом, перед партією і жаліли, що не можуть їх присвоїти собі. І було чому

Завдяки Созонтовій діяльності Косівський і Кутський райони були добре організовані і робота радянських установ йшла злагоджено. Слава Созонта затьмарювала тих, хто очолювали ці органи. Самолюбство підказувало їм ненавидіти Созонта, цим самим створивши віру в особисті здібності.

А тепер ставилось під сумнів членство Созонта в лавах КПЗУ - партії, яку не визнавали за комуністичну, але від імені якої він так багато зробив для народу. Знаходились такі, що змахуючи рукою говорили: "Що там за заслуги - нема про що згадувати. Радянська влада і без тих заслуг обійшлася б ". Созонт не погоджувався з такою оцінкою титанічної роботи своїх товаришів і себе зокрема, сказавши людиноненависникам, що він являється членом партії з 1923 року.

Треба розуміти, що тоді був поширений культ особи: КПЗУ не визнавали за компартію і Созонтові не могли призначити партійний стаж. Але при добрій волі можна було знайти вихід з становища, цим самим вшанувавши Созонтові заслуги. Ось як егоїзм, зависть начальників іноді дорого обходиться людині.

 

© Передрук матеріалів тільки за наявністю активного гіперпосилання на www.kosiv.info - Веб-портал Косівщини - Косів, Косівщина, Гуцульщина та Карпати

Бібліотека - Марія Равшер. Здвиженський храм