П'ятниця, 20 квітня, 2018

2.7.15. 1944 рік

44-й рік

Німецький вал відкочується. Наше село звільнено, але фронт ще в Кутах. Люди з села евакувалися в Зібранівку. Журяться, що далі робити, з тривогою поглядаючи на захід, звідки доноситься гул пушок. До громади підходить усміхнений чоловік, вітається до людей. Приглядаються, хто це - Созонт! Щиро вітається з усіма, розпитується про село, про родину, знайомих. На обличчі сліди воєнних страждань. Змарнілий, скромно одягнений, в гуцульській курушині.

Скоро Созонт був в Кобаках. Село являло собою напіввоєнний лагер. Людей евакували, залишилась лише охорона села. В селі багато воєнних частин, а також установи, котрі евакувалися з Кут: райвиконком, райпартком, міліція. В селі організували допомогу міліції - винищувальний ( істрибітельний ) батальйон.

І знову почалася громадська діяльність Созонта. В Косівськім районі відновлювалася Радянська влада. Созонтові доручають завідування райсоцзабезом. Крім своєї основної роботи Созонт ще займався організацією колгоспів.

 

© Передрук матеріалів тільки за наявністю активного гіперпосилання на www.kosiv.info - Веб-портал Косівщини - Косів, Косівщина, Гуцульщина та Карпати

Бібліотека - Марія Равшер. Здвиженський храм