Вівторок, 31 березня, 2020

2.7.14. 1941 рік

41-й. Созонт евакується

Серед тієї плодотворної роботи прийшов 41-й. Грянула нова війна з германським наїзником. В кінці червня німецький вал котився дорогами Західної України на схід, все роздавлюючи на своєму шляху. В останній день червня прийшов наказ: всім евакуватися на схід. Вже перед цим вирушили в дорогу жінки з дітьми.

Вечором взялися нищити райкомівські документи. Цілу ніч нищили, щоб ворогові не дісталося в руки. Темною ніччю приїхали з сіл підводи, щоб перевезти те, що треба сховати від ворога. Збирається в далеку дорогу Созонт. Ледь розсвітло, одна за одною підводи рушили на схід. Біля підвод йде Созонт. Небагато, недовго набувся дома, знову доводиться покидати рідну домівку, родину.

На сході працює при прокладанні важливого стратегічного шосе, переносячи всі злидні війни. В 1944 році виступає з промовою на сесії Верховної Ради. Свою промову закінчує відомою коломийкою: "Є у мене топір, топір ще й кована бляшка, не боюся а ні німця, а ні того ляшка".

 

© Передрук матеріалів тільки за наявністю активного гіперпосилання на www.kosiv.info - Веб-портал Косівщини - Косів, Косівщина, Гуцульщина та Карпати

Бібліотека - Марія Равшер. Здвиженський храм