Вівторок, 24 квітня, 2018

2.7.13. Созонт включається до громадського життя

Созонт повернувся саме тоді, коли йшла підготовка до виборів депутатів у Народні Збори. Созонта виставили кандидатом від бру-сторівського виборчого округу. В цей ж час працює заступником голови Косівського райвиконкому. Часто можна було зустріти по селах селянина одягненого в сардак, взутого в прості чоботи, з селянською баранячою шапкою на голові. Селянин ходив від села до села, його тепло зустрічали, радісно з ним віталися. В кожному селі, де б не був цей селянин, скликали мітинги, на яких він виступав з палкими промовами. Ви вже здогадалися: селянином тим міг бути лише Созонт.

На Народних Зборах у Львові Созонта обирають делегатом на засідання Верховної Ради СРСР, на якому Західні українські землі були з'єднані з Радянською Україною.

На початку 1940 року Созонта обирають депутатом Верховної Ради УРСР. Після сесії Верховної Ради він знайомиться з передовими колгоспами України.

Разом з делегацією від УРСР їде на свято Казахської республіки в Алма-Ату.

Созонт організовує початок місцевої промисловості. Роблять спроби випалювати вапно газом. Проектується газифікувати місто Косів.

 

© Передрук матеріалів тільки за наявністю активного гіперпосилання на www.kosiv.info - Веб-портал Косівщини - Косів, Косівщина, Гуцульщина та Карпати

Бібліотека - Марія Равшер. Здвиженський храм