Середа, 27 січня, 2021

2.7.9. Тюрми Вронки, Равіч

Созонта перевели в тюрму у Вронки. Холодні стіни камери-оди-ночки. Там, за стінами, сонце, люди, зелені поля, цвітуть квіти, а тут невелике загратоване віконечко, товсті, ковані залізом двері і самотність, кругом самотність. Товсті стіни затисли між себе людину, якби живу закопали в гробі. І сьогодні так, і завтра, і через рік. Три роки камери-одиночки. Созонт захворів на екзему. Лікування не допомогає, лікарі не дуже журяться в'язнями. З тюрми він пише про свою хворобу і хоч хворим був, але душею сильний.

В Польщі був закон, що хто з політичних в'язнів напише заяву, в якій розкаюється, осуджує свою політичну діяльність і зобов'язується на майбутнє не зв'язуватися з нею, то таких, звичайно, звільняли з тюрми. Правда, тут все рішала влада, але в більшості випадків звільняли. Созонт не надіявся на польську ласку і дуже обурився, коли дізнався, що один з його сільських товаришів підписав заяву і був звільнений з тюрми. З Вронків Созонта переводять в Равіч, що поблизу німецької границі.

 

© Передрук матеріалів тільки за наявністю активного гіперпосилання на www.kosiv.info - Веб-портал Косівщини - Косів, Косівщина, Гуцульщина та Карпати

Бібліотека - Марія Равшер. Здвиженський храм