Неділя, 05 квітня, 2020

2.7.6. Созонт - делегат з'їзду КПЗУ

Созонт - делегат з'їзду КПЗУ. Арешт Созонта

В 1928 році в Радянському Союзі повинен відбутися з'їзд КПЗУ. Партія обрала на з'їзд Созонта. Поліція замітила відсутність Созонта і після повернення арештовує його. Арештували ще кілька товаришів і всіх посадили у Львівську тюрму. Почалося слідство, яке затягнулося до літа 1929 року. Літом 1929 року почалася судова розправа в будинку, що на вулиці Баторого. І знову Созонт в горезвіснім залі розправ. Йому закидували те, що він брав участь в роботі з'їзду, але певних доказів привести не могли. І всетаки Созонта засуджують на 2 роки тюрми.

В Польщі був закон, що засуджений менше, ніж на 3 роки, має право опростестувати вирок суду і на час, коли вищий суд буде пере-глядувати його справу, під відповідний грошовий залог вийти на волю.

3 цього скористався Созонт: його батько, а частково товариші внесли 3 тисячі золотих і він осінню 1929 року вийшов на волю.

В квітні 1930 року прийшло повідомлення, що вищий суд затверджує вирок Львівського суду. Созонт повинен був повернутись в тюрму. Але ЦК партії запропонувало йому перейти на підпільну роботу.

 

© Передрук матеріалів тільки за наявністю активного гіперпосилання на www.kosiv.info - Веб-портал Косівщини - Косів, Косівщина, Гуцульщина та Карпати

Бібліотека - Марія Равшер. Здвиженський храм