Четвер, 02 квітня, 2020

2.6.54. Зміна в адміністрації

В 1934 році відбулися зміни в адміністративній структурі. До того часу були громади і повіт, а тепер ввели збірні громади, що відповідали волостям в російській, царській адміністрації. Тримати високо-оплачуваного представника в малих громадах владі було невигідно, тому збірні громади були більш їй до вподоби. Таку збірну громаду створили в Рожнові, в склад якої входили ще громади Рибне, Кобаки, Слобідка. Війтом староста назначив дорогового техніка Малітов-ського, який повинен був зміцнити урядовий вплив серед населення. Він сам заохочував поляків до цього, правда, сам цим мало журився. Його думки були зведені до одного: використати своє становище для особистої користі, незважаючи на те, чи чесно він поступає, чи ні.

В Рожнові продавали на будову школи громадську толоку. Малітовсь-кий своїм урядовим становищем вплинув на рожнівського солтиса і громадську раду, щоб вони доручили його синам провести заміри тієї толоки. Це було не кінечним і дуже дорого коштувало. Малітов-ський сам прекрасно все це розумів, але він не міг не думати про власну користь і, власне, радий був, що свого добився. Та, правда, ця "користь" недовго була супутницею Малітовського: хтось доніс старості і його зняли з посади. Скоро після цього Малітовський помер.

 

© Передрук матеріалів тільки за наявністю активного гіперпосилання на www.kosiv.info - Веб-портал Косівщини - Косів, Косівщина, Гуцульщина та Карпати

Бібліотека - Марія Равшер. Здвиженський храм