Четвер, 21 червня, 2018

2.6.53. Вогні

В 1933 році згоріла в попа стайня. Виновником пожару була необережність слуг.

Пізніше в попа згоріла стодола. Причину пожару так і не вдалося вияснити. Думали, що цей підпал має політичну ціль. Поліція підозрювала в цьому ділі актив села. Піп, злякавшись, що йому можуть підпалити хату, перевіз частину меблів до своєї родини. Підпал виник не з причини активу села, хоч і не вдалося знайти винуватця.

Созонт вже за Радянської влади старався вияснити, хто саме підпалив, але безрезультатно. Він придержувався думки, що його організували в провокаційних цілях, щоб кинути підозріння на актив села.

В 1935 році, коли навчання вже проходило в новій школі, згоріла стара школа. Пожар виник в неділю, в другій половині дня. Причину пожару також не було вияснено. Міліція, яка вела слідство, виявилась безсилою що-небудь зробити. Незрозумілим залишилось: кому мішала школа? Ще дивнішим було те, що пожар виник вдень. Правда, одну причину ( здогад ) знайшли. Біля школи була стара стодола, яка вже розвалювалася. І щоб вона раніше строку не впала: її розібрали, а весь матеріал склали під старою школою. Рядом йшла стежка до церкви. І, можливо, що хтось з мужиків, проходячи мимо, кинув недокурок, власне, в складений матеріал. Недокурок тлів там до тих пір, поки не викликав пожар. Цей здогад все таки малоймовірний, але інших не було.

 

© Передрук матеріалів тільки за наявністю активного гіперпосилання на www.kosiv.info - Веб-портал Косівщини - Косів, Косівщина, Гуцульщина та Карпати

Бібліотека - Марія Равшер. Здвиженський храм