П'ятниця, 20 квітня, 2018

2.6.48. Новий секретар Фіглюс

Громадським секретарем був місцевий селянин Негрук Михайло. Негрук був інвалідом першої групи: мав дуже покалічені ноги, ходив на протезах і то з трудностями. Тяжке інвалідство впливало і на його психічний стан. Він був умним і культурним чоловіком, але почав заглядати до чарки. При цьому він занедбав роботу. Була ще одна причина, що Негрук вчасно не справлявся з роботою: село велике, роботи, у зв'язку з цим, теж багато і йому необхідний був помічник, якого йому не давали. Староста замість того, щоб якось полегшити йому роботу, зняв Негрука з секретарства, бо щось не дуже йому довіряв. Секретарем був призначений "з своєї руки" Фіглюс Іван.

Фіглюс був українцем, великої освіти не мав, а роботу шукав легшу. В Косові деякий час працював у старостві і був там "за порядного русина", тобто такого, що за добру посаду з готовністю піде на все, що прикаже влада. Так, як староста не довіряв ні війтові, ні секретарю Негруку, то Фіглюс повинен був би бути "правою рукою" староства в громадському уряді. Плату для нього було призначено також високу.

Звичайно, що Фіглюс придивлявся на все і прислуховувався до всього.

 

© Передрук матеріалів тільки за наявністю активного гіперпосилання на www.kosiv.info - Веб-портал Косівщини - Косів, Косівщина, Гуцульщина та Карпати

Бібліотека - Марія Равшер. Здвиженський храм