Субота, 06 червня, 2020

2.6.45. Новий комісар села - Андрук

Влада, староство, побачивши, що чужі (не сільські ) комісари нічого доброго для влади не можуть зробити, і поставили комісарем Василя Андрука. Андрук був умний чоловік, село знав добре, розумів єго прагнення, але і бачив, що не зовсім владі це подобається. Знову ж іти по лінії влади було не вигідним для села і Андрук вирішив, прикриваючись тим, що ніби робить для влади, на самому ділі, де міг робив для села.

За комісарювання Андрука громада збудувала новий будинок громадської канцелярії. Будинок був досить великий, так що окрім уряду в ньому помістилися ще два шкільні класи. В селі находились люди, що ширили по селу видумки, ніби то при будові того будинку були зроблені якісь шахрайства. Це зробило великий шум і, тільки детальна перевірка всіх видатків на будову, розставила все по своїх місцях - ніяких надужить не було виявлено.

Одною з актуальних справ в селі була будова школи. Старий будинок школи простояв вже поверх 100 літ і треба було нового, більш просторого, будинку. В справі будови шкільного будинку було багато бесід в селі, багато говорено про будову на засіданнях громадської ради. Були два проекти будови школи: один, щоби вибудувати по-дібну школу, яка тепер є в Рожнові, а другий - меншу.

На будову школи треба було грошей, і за комісарювання Андрука почали збирати ті гроші. В селі було багато "прийм", тобто такого грунту, що колись був громадським, але люди поприймали грунт до свого власного. Тепер провели поміри тих прийм і з тими, що їх поприймали, договорилися, аби вони ті прийми заплатили громаді. З тих прийм вплинуло до громадської каси трохи грошей на будову школи. Дуже дорого коштувало поміри тих прийм, так що значну частину з тих грошей, що вплинули за прийми, виплачено за поміри.

 

© Передрук матеріалів тільки за наявністю активного гіперпосилання на www.kosiv.info - Веб-портал Косівщини - Косів, Косівщина, Гуцульщина та Карпати

Бібліотека - Марія Равшер. Здвиженський храм