Субота, 26 вересня, 2020

2.6.42. Будова нового Народного дому

В селі був Народний дім збудований в 1907 році. Це була дуже примітивна будівля. На перший початок, коли ще по селах Народних домів не було, та примітивна будівля повністю задовольняла потреби села, але по війні, коли освітний рух в селі набрав ширших розмірів, Народний дім вже не відповідав тим вимогам, які висунув, власне, той поширений рух. Виявилася крайня необхідність в будові нового, більшого Народного дому. Ініціативу будови Народного дому взяв на себе Василь Андрюк. Андрюк і найбільше, цілком безінтересно, займався цим ділом.

Передусім провели селом збірку грошей на будову дому, заходили до кожної хати і збирали гроші. За зібрані гроші купили дерева, найняли майстрів і під наглядом Андрюка приступили до будови. Люди помогали деякі роботи робити толокою і будова дому просувалася скоро.

Хоч дім ще і не був цілковито закінчений, в ньому вже відкрили крамницю кооперативи і один шкільний клас. Шкільний будинок був замалий, аби помістити всі класи, тому їх розміщували, де могли, і один із них примістили в Народному домі.

 

© Передрук матеріалів тільки за наявністю активного гіперпосилання на www.kosiv.info - Веб-портал Косівщини - Косів, Косівщина, Гуцульщина та Карпати

Бібліотека - Марія Равшер. Здвиженський храм