Неділя, 24 січня, 2021

2.6.37. Заарештовання Созонта

Созонт в 1930 році весною перейшов на роботу в підпілля. Партия вислала єго на селянський з'їзд, який тогді відбувався в Берліні. Созонт лиш з трудом уникнув арештування. Дальше Созонта направили в Радянський Союз, де він оден рік навчався і тогді повернув до Польщі. Тут на Волині розвернув широку підпільну діяльність. В підпіллю він був знаний під кличкою "Безпалько". З товаришами в селі він держав зв'язок, оскілько розуміється це було можливим. До него до Львова їздив Регуш Василь і з ним там зустрінувся.

Та не довго зміг Созонт працювати в підпіллю. В 1933 році єго вислідила польська поліция і заарештувала. Созонта долучили до процесу 52-ох. Більше як рік тяглося слідство. На суді Созонт гордо сказав суддям, що він не визнає цей суд, бо це суд не народний, а суд окупанта. Гордо заявив суддям, що прийде час, коли народ визволиться і окупант пропаде.

Созонта засудили тогди на 15 літ тюрми і перевели єго в тюрму Вронки. У Вронках пересидів Созонт в камері одиночці 3 роки. Три роки в камері одиночці, але це єго не зломило, Созонт писав з тюрми письма до своїх товаришів, до родини, а з писем тих б'є бадьорість, тюрма не зломила єго сильного, як криця духа. З Вронків перевели Созонта в Равіч під німецьку границу. Там захопила Созонта війна. Коли надходила німецька армія охорона тюрми покинула тюрму і в'язні розбили двері камер і вийшли на волю. Созонт по ріжних пригодах повернув додому.

 

© Передрук матеріалів тільки за наявністю активного гіперпосилання на www.kosiv.info - Веб-портал Косівщини - Косів, Косівщина, Гуцульщина та Карпати

Бібліотека - Марія Равшер. Здвиженський храм