Вівторок, 31 березня, 2020

2.6.27. Созонта судять вдруге

В 1928 році Созонт їхав за границю на з'їзд партий КПЗУ. Єго довший час не було вдома і це не увійшло уваги поліциї. Поліция стежила за Созонтом, і на коли він повернув, арештували єго. Заарештовано тогди і богато партийних товаришів Созонта. Слідство тягнулося довго, головне в чому їх обвинувачували, - це участь в партийному з'їзді, а окрім цього, взагалі, закидувано їм протидержавну діяльність. Заарештованих тримали у Львові в тюрмі на Бри-гідках.

Слідцтво велося до літа 1929 року і в літі судив їх суд присяглих, який містився по вулиці Баторого, куди всіх арештованих перевели. Товариші Созонта зробили спробу поставити свідків, що Созонт був в той час, коли відбувався з'їзд вдома. Ходило о то, щоби ті свідки, яких поставлять, були люди поважні, авторитетні, аби вони зробили вплив на лаву присяглих, аби лава присяглих повірила в то, що той свідок буде говорити. Товаришам вдалося договоритися з Андруком, аби Андрук посвідчив, що він бачив Созонта в той час, коли відбувався з'їзд, вдома. Андрук згодився і поїхав до Львова на суд. Андрук щиро, не зважаючи на то, що Созонт вів свого часу акцию проти Андрука, старався допомогти Созонтови, але і єго мучив сумнів, чи суд не має певних даних про то, що Созонт був на з'їзді, і якщо він буде свідчити, що Созонт був в той час вдома, то тогди єму, Андрукови, закинуть фальшиве свідчення і єго засудять. Тому Андрук обмежився на суді свідченням і єго свідчення було непевне. Андрук свідчив, що не він сам бачив Созонта, а єго син бачив і сказав єму це. Це на лаву присяглих не зробило того вражіння, яке товариші Созонта мали намір зробити, висилаючи на суд Андрука. Созонта засудили на два і пів року тюрми.

 

© Передрук матеріалів тільки за наявністю активного гіперпосилання на www.kosiv.info - Веб-портал Косівщини - Косів, Косівщина, Гуцульщина та Карпати

Бібліотека - Марія Равшер. Здвиженський храм