Вівторок, 25 лютого, 2020

2.6.23. Передвиборча пропоганда

Созонт, зглядно "Сель-роб-лівиця", провели кілька передвиборчих мітингів. Перше віче скликали в Рожнові. На віче прийшло богато народу і з самого Рожнова, а також і з Кобак та Рибна. Віче мало поважний характер. На вічу виступало кілька бесідників. З дуже гарною промовою виступив Проць Ропар. Віче то одноголосно ухвалило голосувати за "Сель-робом-лівицею" і серед учасників віча помітно було велике патріотичне піднесення. На вічу виступав з промовою Созонт.

Належить згадати, що при закінченню віча, виступив з дуже недоладною, а при цьому несумісною промовою Танасій Павлюк. Танасій Павлюк - це був богатий селянин з Старих Кут, такий, що не гордував чаркою, а при цьому був невеликих розумових здібностий. В 1912 році вносив, навіть, свою кандидатуру на посла, розуміється тим самим осмішуючи себе. На цьому вічу в своїй промові став критикувати уряд, що уряд богато заробляє на горілці. Став доводити, що "з гілетки бараболь можна зварити чотири літри горілки, а за гілетку бараболь платять оден золотий, або і то ні, а за літру горілки беруть чотири золоті". Та єму не дали докінчити, всі стали сміятися і єго прогнали з трибуни.

Друге віче відбулося в Кутах. Це віче відбулося "на колесах". До людий, що саме вийшли громадно з церкви, говорив Созонт і товариші, ставши на помостину воза, на якому приїхали до Кут. Трибуна ця була досить оригінальна і, взагалі, отто віче устроєне на скору руку. Люди з цікавостию слухали промовців, очевидно, промови їм сподобалися.

"Сель-роб" вирішив скликати віче в Жаб'ю. Віче то однак не вдалося устроїти. Коли Созонт почав говорити, то присутні на вічу прихильники радикальної партиї не дали єму говорити, і жінка Шекерика намагалася обкидати єго яйцями. В Жаб'ю мала ще свої впливи радикальна партия.

 

© Передрук матеріалів тільки за наявністю активного гіперпосилання на www.kosiv.info - Веб-портал Косівщини - Косів, Косівщина, Гуцульщина та Карпати

Бібліотека - Марія Равшер. Здвиженський храм