Четвер, 21 червня, 2018

2.6.17. Вперед по лінії прогресу

До війни прогресивну діяльність села очолювала радикальна партия, та після війни селянам не вистарчало лишень красних слів, народ вже не задовольнявся націонал-романтичними кличами, якими в великій мірі послуговувалася радикальна партия. Богато людий з села були в російському полоні і бачили там російську революцию, і то бачене там мало на них вплив. Люди ті дивилися на панську власність не як на священну власність панів, вони вже дивилися на панські лани, як на загарбану панами землю, яка повинна би належати трудовому селянству. Отто земельне питання було кровною справою селянства, і воно в головній мірі впливало на то, що народ сприймав ті кличі, що їх ширила революция.

Радикальна партия перед війною була між українськими партиями найбільш прогресивною партією, але по війні народ вже в нашому селі під впливом революцийних кличів направився вже більше вліво. Наше село вже перед війною було прогресивно направлено і той прогрес села очолювала радикальна партия, а по війні той прогрес направився під впливом революцийних кличів ще більш вліво і пішов лівійше від радикальної партиї. Той хід села вліво не був випадковим, село ще далеко до війни було направлено на прогрес, і село, ідучи тою дорогою, майже по інерції пішло ще більш вліво і, навіть, коли хто і намагався єго повернути вправо, то ті намагання успіху не мали.

Провідники попередних генераций, що започаткували прогресивну діяльність села і направили єго на дорогу прогресу, не знали, яких форм набере в будучности оттой прогрес, але вони вірили в то, що село найде дорогу прогресу і піде нею.

Село ішло вперед і політичну діяльність села став чим раз більше очолювати Созонт.

 

© Передрук матеріалів тільки за наявністю активного гіперпосилання на www.kosiv.info - Веб-портал Косівщини - Косів, Косівщина, Гуцульщина та Карпати

Бібліотека - Марія Равшер. Здвиженський храм