Субота, 23 червня, 2018

2.6.10. Труднощі з дозволами на відіграння п'єс

Зразу аматорський гурток був при читальни "Просвіта". В 1927 році староство розв'язало читальню, тогді аматорський гурток перейшов до "Сільського Господаря". Та і при "Сільському Господареви" не довго був кружок. "Сільському Господареви" заборонено було займатися іншими справами, як господарські справи, і тим самим аматорський гурток не міг бути при ньому.

Засновано нове товариство "Українська Райфайзенка". Це була кредитова кооператива. Єї засновано для того, щоби в селі, взагалі, було якесь товариство, при якому можна би вести культурно-освітну діяльність і дальше, також і в міру можливості, і політичну. При "Рай-файзенці" взагалі зосередилося культурне і політичне життя села.

При "Райфайзенці" відкрито бібліотеку. В бібліотеці тій були книжки радянських видавництв, взагалі прогресивні.

Аматорський гурток істнував, вивчав п'єси, та чим раз труднійше було дістати позволення на постановку п'єс. Староство відмовляло дати позволення. Тогді пустилися вже на хитрощі. В селі було товариство "Страж пожарна". Товариство це засновано з уряду, воно повинно було бути в селі, то і єго засновано. Діяльности воно не проявляло майже ніякої. Головою, начальником того товариства був Зеленський Василь. Товариство то мало право ставити п'єси. З тим ото товариством, докладнійше з головою товариства Зеленським, ввійшли в порозуміння і Зеленський діставав позволення і аматорський гурток продовжував свою діяльність.

 

© Передрук матеріалів тільки за наявністю активного гіперпосилання на www.kosiv.info - Веб-портал Косівщини - Косів, Косівщина, Гуцульщина та Карпати

Бібліотека - Марія Равшер. Здвиженський храм