П'ятниця, 05 червня, 2020

2.5.39. Відворот російської армії

Проминув шістнадцятий рік і весна сімнадцятого. В Росії зачалася революция. Між солдатами повіяв вільнійший вітер. Створилися Ради солдатів. Солдати не хотіли вже воювати, затяжна війна вже всім доїла.

В червни почався австрийський наступ в горах, і або той наступ був дуже сильний і навальний, чи може то, що армія не хотіла вже воювати, досить, що російська армія стала дуже скоро, майже без боїв, відступати. В Вижници були великі склади муки і армія так скоро відступала, що єї не встигли вивезти, склади ті полили горючим і підпалили. В гарбарнях було богато шкір, їх також не вивезли, шкіри ті розібрало населення.

В Кутах в домі Якубовича була якась вища команда. Говорили тогді, що там була команда армії і там був Брусілов. З гір сходило богато войска, головно піхоти, і військо то остановилося коло тої команди. З ганку дому говорив до войска дуже високий війсковий начальник, якийсь генерал, казали, що то був Брусілов. Генерал той старався своєю промовою підтримати дух солдатів. В промові казав, що цей відступ лишень хвилевий і російська армія ще верне в Карпати. Солдати слухали генералової промови, але великого впливу вона на них не робила. Солдати вже не хотіли воювати.

 

© Передрук матеріалів тільки за наявністю активного гіперпосилання на www.kosiv.info - Веб-портал Косівщини - Косів, Косівщина, Гуцульщина та Карпати

Бібліотека - Марія Равшер. Здвиженський храм