Вівторок, 19 червня, 2018

2.5.37. Покинена зброя

По лісах залишилося богато зброї. Лісами було порозкидано богато ручних гранат, пальників, вінтовочних патронів, вінтовок; находилися в лісах і гарматні снаряди. Все то збирало військо - молоді хлопчиська. Як звичайно, хлопчиська цікавилися зброєю, бігли в ліси, збирали зброю і ховали єї для себе. Бувало так, що хлопці бралися обробляти найдену амуніцию. Особливо цікавило їх збити мідяний обруч з снаряда. Хлопці збивали, і все то кінчилося трагічно, снаряд вибухав і хлопці гинули. Навіть далеко пізнійше, вже за Польщі, хлопці знайшли в лісі в корчах снаряд і взялися з него збивати обруч. Снаряд вибух і тяжко поранив хлопців.

Були випадки, що старші люди били рибу ручними гранатами і одному через необережність граната вибухла в торбині, а другий кидав гранату у воду і вона зачепилася за корч, він намагався єї струтити, а вона вибухла. Оба ті люди загинули.

 

© Передрук матеріалів тільки за наявністю активного гіперпосилання на www.kosiv.info - Веб-портал Косівщини - Косів, Косівщина, Гуцульщина та Карпати

Бібліотека - Марія Равшер. Здвиженський храм