Понеділок, 18 березня, 2019

2.5.31. Копають окопи

Російська армія відступила поза Чернівці і там остановилася. Австрийська команда була непевна, чи росіяни не почнуть наступати і для того, стали копати в Магалі під Чернівцями окопи.

До копання тих окопів ловили по селах підлітків, хлопців і дівчат, бо старші вже були на войні. Робота була тяжка. За роботу платили, але плата та з огляду на дорожнечу, яка вже тогди була, була низька. І бували випадки, що хлопці та дівчата тікали з тої роботи додому. їх ловили і знову провадили на ту роботу.

Таких, що їх привели, судив оберлейтант, котрий керував тими роботами. Засуджував на буки, по двадцять п'ять буків, а дівчатам шпанси (кайдани). Хлопці-підлітки умлівали, як їх били, а оберлейтант байдужо на то дивився. Оберлейтант, як культурна, інтелігентна людина, повинен був би мати якесь людське чуття, але в него єго не було. Чи взагалі оттой оберлейтант був позбавлений якогось людського чуття, чи може війна зробила з нього нелюдину.

 

© Передрук матеріалів тільки за наявністю активного гіперпосилання на www.kosiv.info - Веб-портал Косівщини - Косів, Косівщина, Гуцульщина та Карпати

Бібліотека - Марія Равшер. Здвиженський храм