Понеділок, 18 червня, 2018

2.5.23. Австрийська влада

В нас була вже австрийська влада. Перше, що відчулося, - це брак харчів. Для армії всього треба було: треба було хліба, м'яса, сіна для коний, взагалі треба було всего, і все то брали в селян.

Державний банк став випускати понад міру паперових гроший і почалася грошева інфляция. Брак харчевих продуктів, особливо в містах, а далі грошева інфляція, довели до того, що хліб і харчеві продукти стали дорожіти.

Щоби убити ту дорожнечу влада встановила максимальні ціни на харчі. Селян, котрі жадали за свої продукти висшої, понад максимальну, ціну, судили і карали арештом. Це довело до того, що на ринок не вивозили ніяких продуктів.

Продукти не хотіли селяни продавати, вони міняли їх за промислові вироби. З села забирали сіно. Десь коло Городенки стояли війскові, кавалєрийські частини, і звідтам приходило по кількадесять фір по сіно.

Тогди дуже забрали з села сіно, так, що в неодного селянина худоба перед весною не мала що їсти. Взагалі стала відчуватися нестача харчів для людий і кормів для скота.

 

© Передрук матеріалів тільки за наявністю активного гіперпосилання на www.kosiv.info - Веб-портал Косівщини - Косів, Косівщина, Гуцульщина та Карпати

Бібліотека - Марія Равшер. Здвиженський храм