П'ятниця, 29 травня, 2020

2.5.15. З тюрми знова в тюрму

Григорій Сав'юк повернув додому. Розказував, що як єго взяли з села, то перший раз повели до Косова, а з Косова до Коломиї. В Коломиї таких, як він напхали повний арешт. Всі вони журилися, що з ними дальше зроблять, та зовсім несподівано прийшло їх визволення. Російські війска несподівано натиснули на Коломию і австрийська влада під єї тиском скоро залишила Коломию. Австрийській армії довелося так скоро відступити, що не було часу думати про арештованих, треба було ратувати себе, а що до арештованих, то їх залишено їх власній доли. Як в Коломию ввійшла російська влада, то, розуміється, арештованих сей час випустили. Про Левицького розказував, що він залишився в Коломиї, там єму дали службу в магістраті.

Про себе розказував, що він вирішив вертати додому. Знав, що вдома є австрийська влада, але надіявся, що жандармерия буде знати, що єго звільнила російська влада, але возьме під роздум, що він після звільнення не пішов з російською владою, не залишився в Коломиї, а прийшов додому, то нарешті додумається, що він не такий, то великий політик, і дасть єму спокій.

Та не так сталося, як думав Сав'юк. Жандармерия не збиралася здорово подумати, чи справді Сав'юк такий аж політик, що загрожує австрийській державі. Жандармерия знала одно, що Сав'юк має на собі знак, якби причеплений, невидимий ярлик з написом: "Політично підозрілий", а хто мав на собі такий ярлик, то такого вони арештували, то і Сав'юка знову заарештували і повели до арешту в Вижници. З Вижниці вже з цілим транспортом арештованих повели Сав'юка по через Кути, Косів, Коломию до Станислава. В Станиславі посадили цілий транспорт в потяг і повели зразу до Кракова, а далі до лагру в Таллєргофі.

 

© Передрук матеріалів тільки за наявністю активного гіперпосилання на www.kosiv.info - Веб-портал Косівщини - Косів, Косівщина, Гуцульщина та Карпати

Бібліотека - Марія Равшер. Здвиженський храм