Неділя, 29 березня, 2020

2.5.1. ЗАГАЛЬНА ІСТОРІЯ ПЕРІОДУ: ВІД ВІЙНИ ДО МИРНИХ ЧАСІВ

За панування румунів

З упадком української влади для українців частинно закінчилася війна. В світі дальше велася війна, але українців з нашого села, і взагалі з Галичини, вже не брали. Все ж таки люди з нашого села були ще на війні в Галицькій армії, а також були з нашого села і в Червоній Армії.

До нашого села прийшли румуни. Румуни були тогди малокультурні, брусоваті в поведеню і поводилися з людьми брутально, особливо збиткувалися над євреями. Були випадки, що безкультурні румунські солдати ловили єврея де-небудь на дорозі, і цілком без ніякої причини єго били. Оден з них брав єврея собі на плечі і тримав за руки, аби він не міг боронитися, а другі били єго, і при тому по дурному реготалися.

Румуни були в нас від весни до підосінь. На початку осени польський уряд договорився з румунським, і, на підставі того договору, румунські війска залишили Покуття. До нас прийшли поляки.

 

© Передрук матеріалів тільки за наявністю активного гіперпосилання на www.kosiv.info - Веб-портал Косівщини - Косів, Косівщина, Гуцульщина та Карпати

Бібліотека - Марія Равшер. Здвиженський храм