П'ятниця, 29 травня, 2020

2.4.8. Битва в Косові

Двадцять сьомого вересня в селі храмове свято Здвиження. Дав-нійше в цей день до села сходилося богато людий з довколишніх сіл, але в чотирнадцятім році нікому не приходило на думку справляти храм. Село тихенько причаїлося та лиш наслухало чи не йде, яка біда на село. Та всетаки, як і щороку богослужіння в церкві відправлялося, лиш вже не так святочно, як давних років. Серед богослужіння начувся з сторони Косова гук гарматного вистрілу. За першим гуком почувся другий, а далі з Косова долітали нові і нові гуки. Люди були і перестрашені, а заразом і здивовані. Якже це воно так, коли надіялися з сходу десь від Снятина, від Заболотова, а тут битва вже в Косові за нами. Жандармський постерунок ще є в нас, лиш на постерунку всі залякані, з села ще не відходять, видно не було приказу. Комендант пішов в напрямі Косова на розвідку. Туди-ж і пішло де-кілька цікавих з села.

А з сторони Косова гриміли і гриміли пушки. Були охочі, що числили і начислили, що в Косові вистрілили тогди около сто вісімдесять раз.

Надвечір пушки затихли. Прийшли ті, що ходили розвідувати, що це там діється. Виявилося, що російська армія заняла Коломию і почерез Яблонів, Пістинь підійшла до Косова. Австрийська армія заняла гори понад Косовом, і тут в Косові вив'язався бій. Російська артилєрия встановилася на горі над самим містом і обстрілювала звідти австрийців. Російська піхота йшла наступом на австрийців, але єї відбили і вона відступила. Незабаром відступила з Косова і артилєрия, і російська армія відступила і з Коломиї.

 

© Передрук матеріалів тільки за наявністю активного гіперпосилання на www.kosiv.info - Веб-портал Косівщини - Косів, Косівщина, Гуцульщина та Карпати

Бібліотека - Марія Равшер. Здвиженський храм