Вівторок, 31 березня, 2020

2.3.19. Християнська релігія

На Руси введено офіцияльно християнство при кінци десятого століття, але та релігія була лиш по містах; по селах далі народ визнавав слав'янську релігію. Це само було і в нас на Прикарпаттю. В містах були християнські церкви, а на селах були ще "язичеські капища". Всетаки можемо певнити, що в першім століттю другого тисячоліття християнська релігія стала проникати і на села, а за Галицького князівства вона вже була всюди по селах. Є підстава думати, що за Галицького князівства була вже в нашому селі християнська церква.

Де була в селі слав'янська святиня ми не знаємо, але про першу церкву є перекази, що вона була на Погорілому. Видно, що церква та була невеличка, бо про ню згадують, що то була каплиця. Цей переказ є, можна вважати, певним, бо тогді центр села був власне в ра-йоні Погорілого. Тогдішній уряд допомогав поширеню християнства і надавав церквам та монастирям землі та ріжні привілеї.

 

© Передрук матеріалів тільки за наявністю активного гіперпосилання на www.kosiv.info - Веб-портал Косівщини - Косів, Косівщина, Гуцульщина та Карпати

Бібліотека - Марія Равшер. Здвиженський храм