Середа, 19 лютого, 2020

2.3.10. Хоровий та аматорський театральний гурток

Між новими учителями, що прийшли до Кобак були учителі Василь Цалинюк та Александер Гапанович. Учителі ці виявилися добрими освітними працівниками. Цалинюк був добрий співак і здібний організатор хорів. Розглянувшися по селу, бачив, що в селі є грамотні люди і охочі до громадської роботи. Скоро роззнайомився з людьми і взявся організувати хор. Це єму досить скоро удалося зробити і хор той взявся вивчати церковний спів. Хор виступав щонеділі в церкві і спів того хору подобався людям.

В той час занесено звідкись в село діточий "вертеп". Вертеп - це маленька, релігійного змісту виставка, з якою ходили діти по хатах і в кождій хаті відігравали єї. Такий вертеп зорганізував в селі Николай Ницюк. Вертеп - це була новинка в селі і людям він сподобався. Про вертеп довго в селі говорили. За цим вертепом Цалинюк зорга-нізував відіграння "Великого вертепу" в школі. Дальше Цалинюк та Гапанович зорганізували "Николайка". В цьому "Николайку" Гапанович грав ролю чорта. Оцці вертепи та "Николайко" були, якби пригривки до якогось поважного, музичного твору, це було якби випробування сил.

Випробувавши сили, Цалинюк взявся організувати відіграння поважної п'єси. На перший початок Цалинюк вибрав п'єсу "Капраль Тимко". П'єса досить слабо психологічно обгрунтована, і художне єї оформлення не дуже то високе, але головне було, що вже був якийсь початок аматорського театрального мистецтва. П'єсу вивчали.

 

© Передрук матеріалів тільки за наявністю активного гіперпосилання на www.kosiv.info - Веб-портал Косівщини - Косів, Косівщина, Гуцульщина та Карпати

Бібліотека - Марія Равшер. Здвиженський храм